BREAKING NEWS

“Çështje madhore”/ Kryeministri Rama jep lajmin e rëndësishëm, zbulon vendimin më të ri të qeverisë së tij: Do e nisim në vjeshtë!

“Çështje madhore”/ Kryeministri Rama jep lajmin e
x
BREAKING NEWS

E PAPRITUR/ Gramoz Ruçi jep ‘live’ dorëheqjen nga PS, lë edhe mandatin e deputetit: Deklaroj fundin e...

E PAPRITUR/ Gramoz Ruçi jep ‘live’ dorëheqjen nga PS,
x
BREAKING NEWS

SURPRIZA e Kongresit të PS-së, vajza e të ndjerit Bashkim Fino me lot në sy mban fjalimin drithërues dhe zbulon vendimin që ka marrë: Do plotësoj porosinë e babait!

SURPRIZA e Kongresit të PS-së, vajza e të ndjerit Bashkim Fino me
x
BREAKING NEWS

Pamje spektakolare/ Nis Kongresi i jashtëzakonshën i PS, ja kush e shoqëronte kryeministrin Rama në momentin e hyrjes dhe gjesti i tij që tërhoqi vëmendjen (VIDEO-LIVE)

Pamje spektakolare/ Nis Kongresi  i jashtëzakonshën i PS, ja kush e
x
BREAKING NEWS

Situata e COVID-19 në vendin tonë, Ministria e Shëndetësisë jep lajmin e mirë, ja sa raste të reja janë shënuar në 24 orët e fundit (Harta e shpërndarjes)

Situata e COVID-19 në vendin tonë, Ministria e
x
BREAKING NEWS

Maturantët çohen në protestë para Qendrës për Shërbimin Arsimor, reagon 'flakë për flakë' ministrja Evis Kushi, tregon vendimin që pritet

Maturantët çohen në protestë para Qendrës për
x
BREAKING NEWS

Priten zhvillime të rëndësishme! Socialistët mbledhin sot Kongresin e jashtëzakonshëm në stadiumin “Air Albania”, rizgjidhen strukturat. Zbardhet e gjithë axhenda

Priten zhvillime të rëndësishme! Socialistët mbledhin sot
x
BREAKING NEWS

“Për të gjithë ata që i japin PS diçka sado të vogël”, Rama del me mesazhin e fuqishëm për të gjithë socialistët

“Për të gjithë ata që i japin PS diçka sado
x

Rajoni

Greqia mbyllet totalisht, ministri i Shëndetësisë zbulon vendimin që ka marrë qeveria

Greqia mbyllet totalisht, ministri i Shëndetësisë zbulon vendimin

Greqia po shkon drejt mbylljes totale. Këtë e ka bërë të ditur sot Ministri i Shëndetësisë, Vassilis Kikilias, i cili ka thënë se vendi po hyn në një bllokim total për një muaj, pasi kushtet epidemiologjike po përkeqësohen në vend dhe sistemi Kombëtar i Shëndetësisë po përballet me presion në rritje.

Sipas Ministrit të Shëndetësisë, kryeministri dhe qeveria pranuan rekomandimin përkatës të ekspertëve të sëmundjeve infektive, ndërsa theksoi se njoftimet për masat e reja do të bëheshin nga Mitsotakis të enjten në mëngjes, së bashku me shefin e grupi specialist, profesor Sotiris Tsiodras.

Sipas rekomandimeve të paraqitura nga Komiteti i Ekspertëve, vetëm shkollat ??fillore do të mbeten të hapura, ndërsa shkollat ??e mesme dhe licetë do të mbyllen.

Duke folur për Ant1-TV, ai tha se vendimi u mor pas komunikimit që ai kishte me Komisionerin e Shëndetësisë St. Kyriakidou dhe Drejtorin e Përgjithshëm të Qendrës Evropiane për Parandalimin dhe Kontrollin e Sëmundjeve (ECDC) Dr. Andrea Ammon.