BREAKING NEWS

E rëndë në Korçë! 27-vjeçari gjendet i pajetë në malin e Moravës, dyshimet e para

E rëndë në Korçë! 27-vjeçari gjendet i
x
BREAKING NEWS

Shpallen ‘non-grata’ nga SHBA 16 zyrtarë, Antony Blinken del me paralajmërimin e fortë: Do thyejmë lidhjet e...

Shpallen ‘non-grata’ nga SHBA 16 zyrtarë, Antony Blinken del me
x
BREAKING NEWS

Escobar vjen në Tiranë, Spartak Ngjela zbulon se çfarë do të ndodhë nesër: SHBA do tregojë forcën ndaj këtij politikani shqiptar

Escobar vjen në Tiranë, Spartak Ngjela zbulon se çfarë do
x
BREAKING NEWS

Yuri Kim jep detaje të reja për planin strategjik të SHBA për të luftuar korrupsionin: Me urdhër ekzekutiv të Biden...

Yuri Kim jep detaje të reja për planin strategjik të SHBA
x
BREAKING NEWS

SHBA bën goditjen e radhës, fut në ‘listën e zezë’ edhe 2 persona të tjerë, zbardhet për çfarë akuzohen (EMRAT)

SHBA bën goditjen e radhës, fut në ‘listën e
x
BREAKING NEWS

“Janë të dy të rrezikuar nga politika amerikane”, Spartak Ngjela flet me emra dhe paralajmëron fundin e ‘frikshëm’ për këta 2 politikanë shqiptarë: Ky është fakt!

“Janë të dy të rrezikuar nga politika amerikane”,
x
BREAKING NEWS

Ministria e Shëndetësisë zyrtarizon të dhënat e fundit të Covid: Mbi 5000 pacientë aktiv në vend, ja sa janë infektuar në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë zyrtarizon të dhënat e fundit
x
BREAKING NEWS

“Të ndalojmë të korruptuarit të veprojnë pa u ndëshkuar”/Çfarë po paralajmëron? Ambasadorja Yuri Kim shpërndan mesazhin e rëndësishëm

“Të ndalojmë të korruptuarit të veprojnë pa u
x

Rajoni

Greqia shkundet nga një tjetër tërmet i fuqishëm me një magnitudë 6 ballë, ja ku ishte epiqendra

Greqia shkundet nga një tjetër tërmet i fuqishëm me

Të martën e ditës së sotme një tërmet i fortë me magnitudë 6 ballë të shkallës Rihter tronditi ishullin grek Karpathos. Sipas mediave greke thuhet se lëkundja sizmike është ndjerë deri në Egjipt dhe Izrael.

Lëkundjet u ndjenë në 8:32 të mëngjesit rreth 141 kilometra në juglindje të ishullit, në një thellësi prej 44 kilometrash, sipas Institutit Gjeodinamik të Athinës të Observatorit Kombëtar. Nuk raportohet për dëme apo të lënduar.

Duke folur për kanalin Skai, profesori i gjeologjisë dhe menaxhimit të fatkeqësive natyrore në Universitetin e Athinës, Efthymios Lekkas, tha se dridhja konfirmon aktivizimin më të gjerë sizmik në rajon.

“Për shkak se është një tërmet i thellë, është më e lehtë ta ndiejmë atë në një zonë më të gjerë dhe nuk pritet cunam ose tronditje të tjera të forta,” shtoi ai.

Lëkundjet u ndjenë edhe në Mesdheun lindor. Reuters raportoi se tërmeti tronditi Kajron dhe qytete të tjera në Egjipt, ndërsa The Jerusalem Post tha se ishte ndjerë në të gjithë Izraelin.