BREAKING NEWS

'Luftë' për PD-në/ Lulzim Basha i përgjigjet 'dhëmbë për dhëmbë' Sali Berishës pas akuzave të rënda që bëri nga Fieri: Kjo gjë nuk do të ndodhë kurrë!

'Luftë' për PD-në/ Lulzim Basha i përgjigjet
x
BREAKING NEWS

“Po dëgjohen tringëllima prangash”, Frrok Çupi nxjerr prapaskenat e rënda dhe plas paralajmërimin ‘bombë’ për politikanët shqiptarë: Janë kapur në krimin e...

“Po dëgjohen tringëllima prangash”, Frrok Çupi
x
BREAKING NEWS

Ambasada e SHBA thërret deputetët demokratë për dosjet korruptive të Sali Berishës, zbardhen informacionet nga takimet

Ambasada e SHBA thërret deputetët demokratë për dosjet
x
BREAKING NEWS

Artan Hoxha zbardh goditjet e SPAK, priten arrestime ish-ministrash dhe funksionarësh në nivele të larta, në listë edhe Berisha

Artan Hoxha zbardh goditjet e SPAK, priten arrestime ish-ministrash dhe
x

Rajoni

Greqia tronditet nga një tjetër tërmet, ja sa ishte magnituda  

Greqia tronditet nga një tjetër tërmet, ja sa ishte magnituda

Një tërmet me magnitudë 4.2 ballë ka goditur ishullin e Nisyros pasditen e sotme.

Sipas Institutit Gjeodinamik të Observatorit Kombëtar të Athinës, thellësia fokale ishte 16.3 km dhe 29 km në jug-jugperëndim të ishullit.

Ky tërmet vjen si pjesë e aktivitetit sizmik që ka ekzistuar për disa javë në zonën më të gjerë të detit.

Paraditen e sotme tërmeti me magnitudë 3.6 të shkallës Rihter goditi po zonën detare pranë Nisyros.

Epiqendra e tërmetit ishte 27 kilometra në jugperëndim të ishullit, ndërsa thellësia fokale u vlerësua në 17.5 kilometra. Ndërkohë që 3 tërmete te tjerë  u regjistruan në Tebë.