BREAKING NEWS

Jepet vendimi përfundimtar, GJKKO dënon me burg Adriatik Llallën, ja çfarë ndodh nëse nuk paraqitet ish kryeprokurori pasi ka një javë që është larguar jashtë vendit

Jepet vendimi përfundimtar, GJKKO dënon me burg Adriatik Llallën,
x
BREAKING NEWS

'Luftë' për PD-në/ Lulzim Basha i përgjigjet 'dhëmbë për dhëmbë' Sali Berishës pas akuzave të rënda që bëri nga Fieri: Kjo gjë nuk do të ndodhë kurrë!

'Luftë' për PD-në/ Lulzim Basha i përgjigjet
x
BREAKING NEWS

“Po dëgjohen tringëllima prangash”, Frrok Çupi nxjerr prapaskenat e rënda dhe plas paralajmërimin ‘bombë’ për politikanët shqiptarë: Janë kapur në krimin e...

“Po dëgjohen tringëllima prangash”, Frrok Çupi
x
BREAKING NEWS

Ambasada e SHBA thërret deputetët demokratë për dosjet korruptive të Sali Berishës, zbardhen informacionet nga takimet

Ambasada e SHBA thërret deputetët demokratë për dosjet
x
BREAKING NEWS

Artan Hoxha zbardh goditjet e SPAK, priten arrestime ish-ministrash dhe funksionarësh në nivele të larta, në listë edhe Berisha

Artan Hoxha zbardh goditjet e SPAK, priten arrestime ish-ministrash dhe
x

Rajoni

Gruaja u gjet e çimentuar në oborrin e banesës, publikohet rrëfimi tronditës i ish-burrit: Më mori në telefon dhe më kërkoi...! Partneri i ri e godiste çdo ditë në kokë, e kishte skllave

Gruaja u gjet e çimentuar në oborrin e banesës, publikohet

Janë publikuar fakte të rënda në lidhje me vrasjen e rumunes në Greqi, e cila u gjet e çimentuar në oborrin e shtëpisë së saj. Ajo që thotë ish-burri i Monikës tregon se gruaja fatkeqe po përjetonte makth kohët e fundit. Ndërkohë që autoritetet lëshuan urdhër-arrest për partnerin e viktimës, pasi të gjitha faktet dhe provat të çojnë tek ai.

Burri, megjithatë, dyshohet se është larguar në vendin e tij, në Rumani. Ish-burri i gruas nga Rumania duke folur për Televizionin Star tha se ajo ishte ankuar tek ai për partnerin e ri. Sipas tij, viktima po përjetonte ferrin duke jetuar me të, ndërsa shtoi se bisedën e kishte bërë fshehurazi përmes telefonave të huaj. Madje ai tha se ish-gruaja i kishte kërkuar 20 euro edhe para Krishtlindjeve.

“Ai e godiste çdo ditë në kokë, duke i shkaktuar fraktura, krahë të thyer, sy të zi dhe të fryrë nga goditjet. Thirrni spitalin në Kyparissia për të parë se çfarë do t’ju thonë. Ai e ka goditur atë, çfarë nuk i ka bërë. E kishte si skllave”, tha ai.

Autori nga Rumania i cili konsiderohet si i dyshuari kryesor në vrasjen e Monikës u largua nga banesa disa orë pas zhdukjes së gruas fatkeqe. Ai i kishte thënë një shoku se do të shkonte në Rumani sepse gjeti një punë, ndërsa nuk ngurroi të pretendonte se Monika ishte në spital në Kalamata, me pretendimin se ishte goditur nga një makinë.