Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Gruevski: Nuk ndjehem fajtor, kam punuar njëlloj siç vepron LSDM tani

Gruevski: Nuk ndjehem fajtor, kam punuar njëlloj siç vepron LSDM tani

Postuar: 06/12/2017 - 16:34

Ish-kryeministri Nikolla Gruevski i ka hedhur poshtë akuzat për të cilat po gjykohet në çështjen ”Trajektorja”, seanca e së cilës u shty për më 18 dhjetor, me kërkesë të palës mbrojtëse.
 
Ai shprehet se gjithçka që kanë bërë ka qenë sipas ligjit.
 
”Jemi akuzuar për diçka që qeveria e LSDM e ka bërë në të kaluarën, por edhe tani. Për hidrocentralin ”Kozjak” qeveria e LSDM mori kredi nga Kina në të njëjtën mënyrë dhe procedurë”, deklaroi Gruevski.
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 10

Lajme nga e njejta kategori

Bullgaria kërkon linjën direkte gazi natyror nga Rusia

Postuar: 21/05/2018 - 17:07

Mes debatit evropian të sigurisë së energjisë dhe diversifikimit të burimeve, Bulgaria ka propozuar sot ndërtimin e një linje direkte gaze nga Rusia.
 
Serbia, Azerbaixhani nënshkruajnë planin e partneritetit strategjik

Postuar: 21/05/2018 - 15:58

Presidenti serb Aleksandar Vucic u takua sot në kryeqytetin azer Baku, më homologun e tij Ilham Aliyev, në një pritje me nderime ushtarake, që u ndoq nga takimi plenar mes dy
Media ruse: SHBA mund ta bëjnë Serbinë si Palestina nëse nuk e pranon Kosovën

Postuar: 21/05/2018 - 15:27

“SHBA-të mund ta bëjnë Serbinë si Palestina nëse Beogradi nuk e pranon planin e Perëndimit për Kosovën.
Vulin: Nëse për BE ka rëndësi veç Kosova, është koha të ndërrojmë politikën e jashtme

Postuar: 21/05/2018 - 15:25

Mbrojtjes së Serbisë, Aleksandar Vulin tha sot se nëse për BE-në është e rëndësishme vetëm raporti ndaj problemit të Kosovës dhe nëse përcakton kushtet që ajo e di se nuk do t
Kukan kundër Macron për zgjerimin e BE me Ballkanin Perëndimor

Postuar: 21/05/2018 - 15:16

Eurodeputeti Eduard Kukan ka deklaruar për “Veçernje Novosti” se pa Ballkanin Perëndimor Evropa nuk është e plotë.
Kurti: Dialogu me Serbinë pa Thaçin e Tahirin, po dështon vendin

Postuar: 21/05/2018 - 15:13

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti tha sot në një konferencë për media se së fundi është paralajmëruar finalja e madhe e dialogut, po mbase do të jetë edhe një çerekf
Haradinaj: Në qershor marrim vlerësimin për vizat, besoj pozitiv

Postuar: 21/05/2018 - 15:12

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj tha sot pas mbledhjes së Qeverisë së Kosovës se në qershor do ta kenë vlerësimin e institucioneve të Bashkimit Evropian për vizat, ndër