Lajme të tjera
BREAKING NEWS

Fillon procesi gjyqësor ndaj Izet Haxhisë, nisin telashet për Sali Berishën, Prokuroria kërkon thirrjen e dëshmitarëve përfshirë ish-kryeministrin, Ylli Rakipin...

Fillon procesi gjyqësor ndaj Izet Haxhisë, nisin telashet për
x

Rajoni

Haradinaj: Nuk është koha për zgjedhje të reja, të implementohet rezultati i tanishëm

Haradinaj: Nuk është koha për zgjedhje të reja, të
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, në një konferencë për media ka thene se është kundër  mundësisë së mbajtjes së zgjedhjeve të reja në Kosovë.
 
 “Zgjedhjet kanë qenë më të mirat të mundshme. Ne duhet të bëjmë reformë zgjedhore, t’i shkurtojmë këto kohë të ankesave. Lidhur me atë se cila parti hyn në parlament është vendim i votuesve. Aleanca është në opozitë. Nuk kemi bërë ankesë, as s’kemi kërkuar stërzgjatje të këtij procesi. Është herët të flitet për zgjedhje të reja, duhet të rrimë në pozicionin e implementimit të rezultatit zgjedhor. Nuk ka kuptim të flitet për zgjedhje tash. Nuk është një ushtrim i thjeshtë dhe i lehtë. Duhet të jemi të respektueshëm të asaj që ka vendosur sovrani”, ka thënë Haradinaj.
 
Ndryshe këto ditë është folur në media për mundësinë e shkuarjes sërish në zgjedhje, në rast se LVV e LDK nuk e pranojnë në qeverisje Nismën, në rast se kjo e fundit ia del ta kaloi pragun zgjedhor pas rinumërimit të 1407 vendvotimeve.