Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Haradinaj nuk zmbrapset nga Lista Serbe: Tarifa tregtare edhe mund të rritet

Postuar: 12/11/2018 - 16:39

Kryeministri Ramush Haradinaj, ka thënë se qëndrimi i Listës Serbe se mund të dalë nga koalicioni qeverisës pas vënies së taksës prej 10% është shprehje e vullnetit të tyre, por shton se kjo taksë edhe mund të rritet, pasi është pyetur se nëse mund të shfuqizohet vendimi i marrë.
 
“Sa i përket Listës Serbe është qëndrim i vullnetit të lirë të tyre politikë. Agjenda e Kosovës vazhdon. Është thënë, është thënë…për taksën, por edhe mund të rritet taksa mund të bëhet më e lartë”, ka shtuar ai.
 
Këto komente i bëri pas takimit që ka pasur së bashku me ministrat  e kabinetit qeverisës me Komisioni n Parlamentar për Legjislacion
 
Ai tha se procesi i liberalizimit të vizave nuk është anuluar, por që vështirësitë janë për të hyrë në agjendë. 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/02/2019 - 19:24

Ajo ka festuar suksesin më të madh në karrierë kur rrëmbeu dy çmime Grammy javën e kaluar ndërsa, Dua Lipa ka vazhduar ecurinë e saj të jashtëzakonshme të suksesit duke zbuluar personalisht statujën e saj prej dylli

Postuar: 18/02/2019 - 18:48

Shefja e diplomacisë evropiane, Federica Mogherini konfirmoi se është e gatshme të organizojë t

Postuar: 18/02/2019 - 18:27

Trupi i një vajze që u zhduk në vitin 2000 ësthë gjetur së fundmi pas më shumë se 18 vjetësh i

Postuar: 18/02/2019 - 16:07

Ish-kreu në arrati i opzoitës së maqedonisë VMRO DPMNE, Nikola Gruevski ka dënuar sot marrëvesh

Postuar: 18/02/2019 - 15:43

Bukëpjekësi grek, Dionysis Arvanitakis, i cili ka shpërndarë bukë falas për refugjatët në ishul

Postuar: 18/02/2019 - 15:29

Liderët e Bashkimit Demokratik për Integrim dhe Lidhjes Socialdemokrate të Maqedonisë, Ali Ahme

Postuar: 18/02/2019 - 15:24

Kryetari i Këshillit Kombëtar të Nismës për Kosovë, Jakup Krasniqi, shprehet kategorik kundër h