Lajme të tjera
BREAKING NEWS

Toka nuk gjen qetësi/ Dy lëkundje të forta tërmeti godasin gjatë natës Shqipërinë, ja ku ishte epiqendra dhe sa ballë

Toka nuk gjen qetësi/ Dy lëkundje të forta tërmeti godasin
x

Rajoni

Haradinaj nxjerr foton e 23 viteve më parë dhe i dedikon fjalët prekëse vëllait të tij të ndjerë

Haradinaj nxjerr foton e 23 viteve më parë dhe i dedikon fjalët

Kryeministri në ikje i Kosovës Ramush Haradinaj ka përkujtuar vëllain e tij në ditën e lindjes duke u kthyer 23 vite më parë. Në një postim në Facebook Haradinaj ka publikuar një foto në të cilën është bashkë me të vëllain ku i drejtohet me fjalët:

’Luan, urime ditëlindja. Para 23-vjetësh ke ra për Atdhe, si 23 vjeçarë. Sot, Luani i ri është në rreshtin e ushtrisë sonë për dëshmi se lufta për liri vazhdon përjetësisht. I paharruar kujtimi yt!”

Kujtojmë që i vëllai i ish kryeministrit ra dëshmor gjatë luftës së Kosovës.