Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Haradinaj optimist pas takimit me Markovicc: Do dalim nga bllokada për Demarkacionin

Haradinaj optimist pas takimit me Markovicc: Do dalim nga bllokada për Demarkacionin

Postuar: 14/02/2018 - 19:48

Kryeministri Ramush Haradinaj është shprehur sot optimist se ekziston vullnet i përbashkët në mes të Kosovës dhe Malit të Zi që të gjendet një zgjidhje për Demarkacionin.
 
Në konferencën e përbashkët me kolegun e tij malazez Dushko Markovicc, Haradinaj tha se është biseduar për shënimin e kufirit dhe se ka shpresë që do të gjendet zgjidhje.
 
“E kemi biseduar  çështjen e Demarkacionit. Ekziston një vullnet i mirë që të gjendet një dalje nga gjendja në të cilën jemi duke pas parasysh zhvillimet e mëhershme jam me shpresë se do të gjendet kjo zgjedhje”, tha shkurtimisht Haradinaj.
Kryeministri i Malit të Zi Dusko Markovicc, në fjalën e tij gjatë konferencës së përbashkët me Haradinajn, tha se Demarkacioni ka përfunduar në momentin që u ratifikua në Kuvendin e Malit të Zi, por si një fqinj i mirë, ai shtoi se dëshirojnë ta ndihmojnë Kosovën.
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 23

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/11/2018 - 11:04

Pas dështimit të Kosovës për t’u pranuar në Interpol përmes një deklarate për media ka reaguar edhe Ambasada Amerikane duke thënë se fushata e Serbisë kundër Kosovës iu ka bërë presion disa vendeve për të votuar

Postuar: 20/11/2018 - 10:25

Kosova ka dështuar përfundimisht për t’u bërë anëtare me të drejta të plota të Interpol.

Postuar: 20/11/2018 - 09:50

Presidenti serb Aleksandër Vuçiç ka folur për arratisjen e Nikolla Gruevskit përmes kalimit kufit

Postuar: 20/11/2018 - 09:26

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç ripërsëriti sonte se nuk do të ketë vazhdim të dialogut derisa P

Postuar: 20/11/2018 - 09:11

Sekretari i Interpol-it, Jürgen Stock, me rastin e mbledhjes së sotme, ku pritet të votohet për a

Postuar: 20/11/2018 - 07:30

Pak para votimit në Asamblenë e Përgjithshme të INTERPOL-it për anëtarësimin e Kosovës në këtë or

Postuar: 19/11/2018 - 19:35

Opozita në Parlamentin Kombëtar të Hungarisë e diskutoi çështjen e politikës së azilit të pusht