BREAKING NEWS

Albin Kurti gjatë konferencës merr vendimin e menjëhershëm për taksën ndaj Serbisë, ja çfarë u vendos dhe kur do hyjë në fuqi

Albin Kurti gjatë konferencës merr vendimin e menjëhershëm
x

Rajoni

Heqja e taksës , ja çfarë shkruajnë mediat serbe për vendimin e Albin Kurtit

Heqja e taksës , ja çfarë shkruajnë mediat serbe për

Menjëherë pas heqjes së taksës nga Kosova, mediat serbe e kanë quajtur triumf vendimin e marrë nga qeveria e Kurtit

Gazetat beogradase, “Danas”, “Kurir”, “B92”…etj, kanë vendosur në ballinat e tyre fotografinë e kryeministrit kosovar, Albin Kurti. Ky i fundit, në një konferencë të jashtëzakonshme për media, konfirmoi se me 15 mars 2020, do të hiqet tarifa për lëndën e parë që importohet nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina.

“Kjo si shenjë e vullnetit të mirë dhe gatishmërisë sonë për fillim të zgjidhjes së mirëfilltë të mosmarrëveshjeve ekonomike, tregtare dhe politike me Serbinë”, ka deklaruar ai.

Heqja e taksës , ja çfarë shkruajnë mediat serbe përHeqja e taksës , ja çfarë shkruajnë mediat serbe për