BREAKING NEWS

Llallën e pret burgu, Spartak Ngjela: Mendonte se do fitonte luftën me Amerikën, ishte aq mendjelehtë. Shpëton vetëm nëse ikën në...

Llallën e pret burgu, Spartak Ngjela: Mendonte se do fitonte luftën me
x
BREAKING NEWS

SPAK lëshon urdhër arrestin për Adriatik Llallën, Policia bën lëvizjen e menjëhershme

SPAK lëshon urdhër arrestin për Adriatik Llallën, Policia
x
BREAKING NEWS

Fundoset Adriatik Llalla, REAGON për herë të parë ambasadorja Yuri Kim, paralajmëron aksion kundër zyrtarëve të korruptuar: Askush nuk është mbi ligjin!

Fundoset Adriatik Llalla, REAGON për herë të parë
x
BREAKING NEWS

Adriatik Llalla dënohet me burg, Frrok Çupi bën deklaratën e fortë dhe paralajmëron zhvillime: Drejtësia e re po vepron! E gjithë armata e punonjësve të drejtësisë ishte e lidhur me...

Adriatik Llalla dënohet me burg, Frrok Çupi bën
x
BREAKING NEWS

“Me kë do të fillojë SPAK-u?”/ Spartak Ngjela tregon kush e ka radhën pas Sali Berishës dhe paralajmëron ‘TËRMET’ në skenën politike shqiptare: Ky politikan është një model skizofrenik. Rama mund të detyrohet të...

“Me kë do të fillojë SPAK-u?”/ Spartak Ngjela tregon
x
BREAKING NEWS

Përfundon mbledhja e Këshillit të Ministrave, Ahmetaj zbulon vendimet marra

Përfundon mbledhja e Këshillit të Ministrave, Ahmetaj zbulon
x
BREAKING NEWS

“Adriatik Llalla, kurbani i parë i reformës në drejtësi”, Klodiana Lala zbulon informacione për vendndodhjen e ish-kryeprokurorit: Më kanë ardhur foto! Avokati paraqiti akt ekspertimin, vuan nga një sëmundje e…

“Adriatik Llalla, kurbani i parë i reformës në
x
BREAKING NEWS

Jepet vendimi përfundimtar, GJKKO dënon me burg Adriatik Llallën, ja çfarë ndodh nëse nuk paraqitet ish kryeprokurori pasi ka një javë që është larguar jashtë vendit

Jepet vendimi përfundimtar, GJKKO dënon me burg Adriatik Llallën,
x

Rajoni

Hodhi të dashurën nga shkëmbi pas një konflikti banal, mediat greke publikojnë detajet tronditëse për 30-vjeçarin greke

Hodhi të dashurën nga shkëmbi pas një konflikti banal,

Zbardhen detaje të reja nga ngjarja e rëndë e ndodhur disa ditë më parë në Greqi, ku Dimitris Vergos, vrau të dashurën e tij duke e hedhur nga shkëmbi.

Mediat greke kanë publikuar një recetë që ka lidhje me trajtimin e Vergois, ku si përbërje kryesore kishte medikamentin “Rispelen”, një ilaç antipsikotik për pacientët që vuajnë nga skizofrenia.

Sipas informacioneve nga mediat në vendin fqinj, Dimitris Vergos, një javë para se të nisej për pushime me 26-vjeçaren Garyfallia, kishte vizituar një psikiatër, duke iu ankuar se nuk po ndjehej mirë. Ndaj dhe dyshohet se kohët e fundit mund që t’i ishin ndryshuar ilaçet.

Rispelen është një ilaç antipsikotik që i përket një klase të re të substancave antipsikotike që rrjedhin nga familja e benzisoxazoleve. Efekti i ndryshimit të medikamenteve dyshohet se mund të ketë çuar autorin e vrasjes drejt aktit ekstrem, megjithatë pritet që të vendoset nga ekspertiza mjeko-ligjore.

Ngjarja e rëndë mbrëmjen e 16 korrikut, ku 30-vjeçari hodhi nga shkëmbi të dashurën e tij Garyfallia, pasi një sherri banal që kishte nisur për ngatërresën e rrugës.

Më të lexuarat