Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Hoxhaj: Glorifikimi i Putinit zbuloi fytyrën anti-evropiane të Serbisë

Postuar: 18/01/2019 - 15:45

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka reaguar pas vizitës së presidentit rus, Vladimir Putin, në Serbi.
 
Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj përmes një reagimi në rrjetin social Tëitter ka thënë se glorifikimi që i bëri Serbia sot presidentit të Rusisë, Vladimir Putin dhe agjendës së tij anti-perëndimore nuk është gjë tjetër veçse fytyra e vërtetë anti-evropiane e Serbisë.
 
Hoxhaj tha se ngjarjet e sotme tregojnë se Serbia renditet me forca autoritare që duan ta pengojnë demokratizimin dhe integrimin euro-atlantik të Ballkanit.
 
“Glorifikimi i sotëm i Putinit dhe agjendës së tij anti-perëndimore ka zbuluar edhe njëherë fytyrën e vërtetë anti-evropiane të Serbisë, dhe renditjen e saj me forca autoritar që duan ta pengojnë demokratizimin e plotë dhe integrimin euro-atlantik të Ballkanit”, ka shkruar Hoxhaj. 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/02/2019 - 19:34

Zëdhënësja e BE Maja Koçijançiç tha se fokusi i punës së BE-së është për të arritur një marrëveshje ligjërisht të obligueshme që do të sillte një zgjidhje të qëndrueshme për çështjet e hapura midis Beogradit dhe Pri

Postuar: 19/02/2019 - 18:48

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç u ankua sot se ekziston mbështetje e fshehtë për taksën

Postuar: 19/02/2019 - 18:42

Kryeministri Ramush Haradinaj përsëriti sonte qëndrimin e tij kundër ndryshimit të kufijve, ndë

Postuar: 19/02/2019 - 18:19

Kreu i grupit opozitar të LKD, Avdullah Hotit tha sot se situata aktuale politike në Kosovë ësh

Postuar: 19/02/2019 - 16:21

Gjashtë emigrantë afganë të dyshuar për terrorizëm dhe trafik njerëzor janë ndaluar në Bosnie p

Postuar: 19/02/2019 - 15:15

Kongresisti amerikan Eliot Engel, tha sot se Kosova duhet të marrë diçka në këmbim të detyrave

Postuar: 19/02/2019 - 15:06

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj pas mbledhjes së Qeverisë ka folur sërish për çështjen