BREAKING NEWS

Detaje të reja/ 90 mijë euro për 'kokën' e Dumanit dhe të vëllait, si dështoi plani për vrasjen e tyre, dëshmon autori: Ja kush ma dha porosinë

Detaje të reja/ 90 mijë euro për 'kokën' e Dumanit
x
BREAKING NEWS

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste të reja ka pasur në 24 orët e fundit

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

I grabitën 50 mijë euro në banesë, reagon deputeti shqiptar dhe iu kundërpërgjigjet të gjithëve atyre që 'e masakruan': Jam mjek, e ushtroj me nder profesionin…

I grabitën 50 mijë euro në banesë, reagon deputeti shqiptar
x
BREAKING NEWS

Matura Shtetërore/ Dalin notat e provimit të Matematikës, mësoni rezultatin tuaj

Matura Shtetërore/ Dalin notat e provimit të Matematikës,
x
BREAKING NEWS

“Kosto e paprecedentë për Putin”/ Presidenti Joe Biden zbulon zyrtarisht vendimin e parë të G7-ës: Do ndalojmë...

“Kosto e paprecedentë për Putin”/ Presidenti Joe Biden
x
BREAKING NEWS

“Një krimb që ha çdo ditë dhe pa u kuptuar trarët e saj”/ Eksperti Ervin Karamuço nxjerr prapaskenat dhe ngre alarmin: Ja çfarë i rrezikon shqiptarët!

“Një krimb që ha çdo ditë dhe pa u kuptuar
x
BREAKING NEWS

Vladimir Putin merr goditjen e rëndë, zbardhet vendimi më i fundit i Perëndimit dhe Japonisë

Vladimir Putin merr goditjen e rëndë, zbardhet vendimi më i
x
BREAKING NEWS

Deputeti shqiptar bie pre e ‘maskave’, i hyjnë në banesë dhe i vjedhin 50 mijë euro, zbardhet denoncimi i tij në polici: I kisha mbledhur me familjarët për shlyerjen e një borxhi!

Deputeti shqiptar bie pre e ‘maskave’, i hyjnë në
x

Rajoni

I bënë atentat në Mykonos, biznesmeni i njohur rrëfen tmerrin: Donin të më vrisnin. Kryebashkiaku jep alarmin

I bënë atentat në Mykonos, biznesmeni i njohur rrëfen

Biznesmeni grek, i cili u dhunua me leva nga disa persona të maskuar katër ditë më parë është jashtë rrezikut për jetën.

Pronari i njohur hoteleve në Mykonos ka dhënë një intervistë për televizionin grek SKAI ku ka zbuluar detaje nga sulmi i dhunshëm që iu bë javën e kaluar.

Thodoris Kousathanas tha se autorët kishte veshur doreza të zeza dhe xhaketë të zezë.

Ai tha se goditjet ishin të forta dhe se autori kishte për qëllim ta vriste.

“Falë Zotit në atë moment dolën 2 fqinjët e mi, ata u trembën dhe u larguan. Nëse nuk do të ishin trembur do të më kishin vrarë”, tha Thodoris Kousathanas.

Sipas biznesmenit pas sulmit mund të fshihet një biznesmen tjetër më të cilin ka mosmarrëveshje.

“Biznesi i tij funksionon në mënyrë të paligjshme sepse ata kanë një pezullim të përkohshëm të licencës për muzikë”, tha Thodoris Kousathanas.

“Mykonos rrezikon të bëhet Kolumbi”

Ish-kryebashkiaku i Mykonos Christos Veronis tha për SKAI se ishulli i erërave ka anën e ndritshme, por edhe anën e “errët”, me mafien dhe botën e krimit që përpiqet të kthejë flamurin e Turizmi grek në Kolumbi.

Rrjetet e bandave në Mykonos duket se kanë dalë jashtë kontrollit me grabitje dhe rrahje të qytetarëve në mesditë.

“Mykonos ka ndryshuar sot. Nuk lejohet në një ishull të vogël turistik që të vijnë këtu gjatë verës njerëzit pafajshëm dhe bota e krimit. Më vjen keq ta them, por nuk është e drejtë që shteti nuk po bën asgjë që Mykonos të mos kthehet në Kolumbi”, tha Veronis.