BREAKING NEWS

Trondit Spartak Ngjela, zbulon çfarë fshihet pas lëvizjeve të Metës dhe fatin e keq që e pret Presidentin: Ende nuk e ka marrë vesh këtë? E arrestojnë në ...(E PLOTË)

Trondit Spartak Ngjela, zbulon çfarë fshihet pas lëvizjeve
x

Rajoni

I dërguari amerikan për dialogun Kosovë-Serbi flet qartë: Hiqni taksën, të keni investime

I dërguari amerikan për dialogun Kosovë-Serbi flet qartë:

I dërguari special i presidentit amerikan, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell edhe njëherë ka ripërsëritur se taksa 100% duhet të hiqet. Grenelli qëndron edhe kundër reciprocitetit.

Grenelli shkroi në “Twitter” se taksa duhet të hiqet që të ketë investime në Kosovë. “Taksa duhet të hiqet në mënyrë që të funksionojnë investimet. Është thelbësore”.

Ditë më parë zëdhënësi i tij, Dick Custin-i tha se Grenell-i inkurajon Kosovën që ta heqë taksën 100% ndaj prodhimeve të importuara nga Serbia, pa reciprocitet.