BREAKING NEWS

E rëndë/ Po bënte not, ndërron jetë papritur 53-vjeçari! Policia jep detajet nga ngjarja. Dyshohet se…

E rëndë/ Po bënte not, ndërron jetë papritur
x
BREAKING NEWS

Falsifikimi i rezultatit në zgjedhje, Policia del me njoftim zyrtar

Falsifikimi i rezultatit në zgjedhje, Policia del me njoftim zyrtar
x
BREAKING NEWS

“Jemi përballë eventit të madh”, Spartak Ngjela bën parashikimin e bujshëm për Shqipërinë: Varet nga Rama dhe...

“Jemi përballë eventit të madh”, Spartak Ngjela
x
BREAKING NEWS

“Thika pas kurrizit”, Braçe tregon arsyet pse u largua nga qeveria e përplasjet me Ramën: S'kishte vend për dy

“Thika pas kurrizit”, Braçe tregon arsyet pse u largua nga
x
BREAKING NEWS

Gazetari i njohur italian paralajmëron planin e frikshëm të Kinës që po alarmon NATO: Pas Putinit, ja “tërmeti” që do të shkaktojë Xi Jinping 

Gazetari i njohur italian paralajmëron planin e frikshëm të
x
BREAKING NEWS

Çfarë pritet të ndodhë? Spartak Ngjela lëshon paralajmërimin ‘bombë’

Çfarë pritet të ndodhë? Spartak Ngjela lëshon
x
BREAKING NEWS

Sporti shqiptar në zi, ndahet nga jeta ish-volejbollisti i Kombëtares (EMRI)

Sporti shqiptar në zi, ndahet nga jeta ish-volejbollisti i Kombëtares
x
BREAKING NEWS

Shpërthimi në hotelin e drejtorit të FSDKSH/ Reagon menjëherë policia dhe zbardh detajet zyrtare: Lënda plasëse ishte vendosur në …

Shpërthimi në hotelin e drejtorit të FSDKSH/ Reagon
x

Rajoni

“I kaloi tri herë para...”/ Zbardhet dëshmia e personit që ndoqi vrasësin e anëtarit të klanit mafioz në Budva: I ra arma nga...

“I kaloi tri herë para...”/ Zbardhet dëshmia e personit

Vrasësi i anëtarit të klanit mafioz Miliq Minja Shakoviç e ka parë tri herë viktimën e tij, ka pritur dy inspektorë të hyjnë në qytetin e vjetër dhe më pas është kthyer dhe ka qëlluar me armë rreth orës 23:30.

Detajet i ka treguar para hetuesve një dëshmitar okular i vrasjes së një 35-vjeçari. Sipas Vijesti, personi në fjalë ishte ulur me miqtë në restorantin Korkovado, ku edhe Shakoviç po darkonte.

Ai u tha hetuesve të Budvës se kishte vërejtur një burrë të dyshimtë duke kaluar për të tretën herë pranë tarracës së lokalit nën muret e qytetit të vjetër të Budvës.

Mesa duket dyshonte se ky person po ndryshonte mënyrën e ecjes kur kalonte, por edhe çantën e vjetër prej pëlhure femërore që mbante.

Ai gjithashtu i ka thënë policisë se pasi personi ka kaluar për herë të tretë, pothuajse duke ndjekur dy inspektorët e policisë së Budvës dhe duke vënë një kapele për të mbuluar fytyrën, ka shkuar për të paguar faturat, i frikësuar se mund të ndodhë diçka.

Deklarata e tij thotë se ai dëgjoi të shtëna armësh pikërisht atëherë, dhe më pas e pa Shakoviçin të shtrirë në trotuar, kështu që vrapoi pas vrasësit i cili qëlloi në ajër, me shumë gjasa për të trembur turistët që tashmë ishin në rrëmujë.

Dëshmitari okular u tha hetuesve se pas tij ka vrapuar edhe një polic i ulur në një kafene pranë tij.

Ai e cilësoi vrasësin si një mashkull pa mjekër rreth 35 vjeç dhe i gjatë rreth 170 centimetra. Ai gjithashtu u tha hetuesve se ekzekutori kishte veshur një këmishë të bardhë me mëngë të gjata, një kapele të bardhë, xhinse të zbehta dhe atlete të zeza.

Ai u tha gjithashtu se po ndiqte vrasësin e deri në zonën mes hotel “Mogren” dhe parkingut, ku i ra një çantë ku mbante armën.

“Në një moment, vrasësi u kthye nga ne dhe filloi të nxirrte armën nga çanta. Unë bërtita dhe polici bëri gati armën. Vrasësi vrapoi edhe më shpejt dhe më pas i ra çanta”, thuhet në deklaratën e dëshmitarit okular. 

Më të lexuarat