Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

I ndalohet hyrja në Kosovë/ Reagon Gjuriç: Vendim skandaloz nga Prishtina!

Postuar: 05/09/2018 - 16:38

Drejtori i të ashtuquajturës Zyrë për Kosovën Marko Gjuriç nuk i është lejuar sot hyrja në Kosovë. Siç raportojnë mediat kosovare, Gjuriç pak pas orës 15:00, është kthyer pas nga pika kufitare në Jarinje.

Vet Gjuriç pohoi se vizita e tij ishte paralajmëruar ashtu siç parashihet me marrëveshjen e Brukselin.

“Ky është një vendim skandaloz nga Prishtina, në kundërshtim me të gjitha marrëveshjet dhe parimet elementare të lirisë së lëvizjes. Për arsyet e presioneve dhe shantazheve të tjera ndaj të cilave pala serbe ishe nënshtruar sot dhe ditëve të kaluara, për shkak të mos gatishmërisë të pranojnë vendimin e Prishtinës, e cila do të ishte kundër interesave serbe”, -tha Gjuriç për Tanjug, transmeton kp.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 1

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/09/2018 - 15:10

Një djalë nga Gjilani i ka bërë shantazh ish-të dashurës së tij duke i kërkuar 1200 euro, ose në të kundërt do t'i publikonte në internet fotot intime. 
 

Postuar: 20/09/2018 - 21:28

Një marrëveshje paqësore mes Kosovës dhe Serbisë është e domosdoshme për integrimin euro-atlantik

Postuar: 20/09/2018 - 20:38

Rreth 200 qytetarë të Kosovës, vazhdojnë të jenë në zonat e konfliktit në Siri dhe Irak, duke për

Postuar: 20/09/2018 - 18:26

22 persona janë arrestuar nga Policia nën dyshimin për përfshirje në shrytëzim prostitucioni.

Postuar: 20/09/2018 - 16:24

Që kur u artikulua për herë të parë në muajin gusht, ideja e ndryshimit të kufirit mes Kosovës e

Postuar: 20/09/2018 - 14:51

Javën e kaluar një i ri 24-vjeçar nga fshati Trepçë i Mitrovicës, kishte dalë nga shtëpia dhe nuk

Postuar: 19/09/2018 - 22:44

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj deklaroi sot se në fund të vitit do të hiqen kufijtë mes