BREAKING NEWS

“Jeni një kukull shumë interesante”/ Lindita Nikolla merr menjëherë vendimin e fortë për Gaz Bardhin

“Jeni një kukull shumë interesante”/ Lindita Nikolla merr
x
BREAKING NEWS

SPAK kërkoi dënim me burg, paraqitet në GJKKO kryetari i kësaj bashkie në vend. Ja akuza e ngritur ndaj tij

SPAK kërkoi dënim me burg, paraqitet në GJKKO kryetari i
x
BREAKING NEWS

PS rrëzon PD-në, "plas" sherr në parlament-LIVE

PS rrëzon PD-në, "plas" sherr në parlament-LIVE
x
BREAKING NEWS

Kaos në Kuvend/ Albana Vokshi i nxjerr videon Ramës, Lindita Nikolla bën veprimin që nuk pritej

Kaos në Kuvend/ Albana Vokshi i nxjerr videon Ramës, Lindita Nikolla
x
BREAKING NEWS

Rryma 'Nikola' vjen nga Rusia/ Mbërrin acari në Shqipëri, java e ardhshme më e ftohta e vitit, ja temperaturat ekstreme që nuk janë parë në vendin tonë

Rryma 'Nikola' vjen nga Rusia/ Mbërrin acari në
x
BREAKING NEWS

Kuvendi nis me tensione të forta, Nikolla i heq fjalën Boçit, Garda merr vendimin urgjent

Kuvendi nis me tensione të forta, Nikolla i heq fjalën Boçit,
x
BREAKING NEWS

Aksident i frikshëm te "Kthesa e Kamzës", ka viktima

Aksident i frikshëm te "Kthesa e Kamzës", ka viktima
x
BREAKING NEWS

“Ky është një realitet shumë i hidhur, por është i vërtetë”/ Kreshnik Spahiu zbulon hapat që ndërmerr BE për të hapur ‘thesin’ e fondeve në Ballkan

“Ky është një realitet shumë i hidhur, por
x

Rajoni

I vetmuar në rreshtin e dytë, Vuçiç zbulon përse u ul pas gjatë diskutimit të liderëve në Davos

I vetmuar në rreshtin e dytë, Vuçiç zbulon përse u

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç, thotë se është ulur qëllimisht i vetëm në një qosh, gjatë një diskutimi në Davos të Zvicrës.

Nga Davosi, ku u mbajt Forumi Ekonomik Botëror, doli një fotografi ku Vuçiç shihej i vetmuar në rreshtin e dytë, derisa liderët e tjerë kishin formuar një rreth dhe po diskutonin.

Presidenti serb është pyetur për këtë “pozicionim” të tij dhe nëse i ka rënë të flasë me Kryeministrin Albin Kurti.

Vuçiç ka thënë se nuk ka folur me Kurtin dhe se kur i kanë kërkuar që të ulej pranë tij, në rreshtin e parë, ai “qëllimisht është ulur në rreshtin e dytë”, siç thotë, “në një qoshe”.

“E lashë të fliste dhe më pas kur fola unë “ata u detyruan të kthehen nga unë”. Nuk pata rastin të flisja me të. Ne flasim në Bruksel. Dhe as nuk e di se për çfarë do të kisha folur me të”, ka thënë Vuçiç.

“Përjashtimi” i Vuçiçit nga rrethi i liderëve është parë si një lloj ndëshkimi i ndërkombëtarëve ndaj tij, që edhe më tej nuk ka pranuar kërkesat e Bashkimit Evropian dhe të Shteteve të Bashkuara të Amerikës për t’i vënë sanksione Rusisë për agresionin ndaj Ukrainës.

Më të lexuarat