BREAKING NEWS

Ja dosja e re që rrezikon Edi Ramën, marrëdhënia me kinezin Patric HO që i hapi ekspozitë dhe pazaret Duçka-McGonigal me biznesmenin e goditur nga SHBA

Ja dosja e re që rrezikon Edi Ramën, marrëdhënia me kinezin
x
BREAKING NEWS

“Senatorët” e PS i dalin kundër Edi Ramës për tradhtinë ndaj Kosovës dhe lojërat me serbët, lëvizja kundër Albin Kurtit e dyshimtë, kërkojnë mbështetje për kryeministrin kosovar

“Senatorët” e PS i dalin kundër Edi Ramës për
x
BREAKING NEWS

Ja prapaskenat që po luan Edi Rama me qarqet serbe për të futur KFOR në Veri të Kosovës dhe për të nxjerrë jashtë loje shtetin kosovar, skenar për ndërrimin e territoreve

Ja prapaskenat që po luan Edi Rama me qarqet serbe për të futur
x
BREAKING NEWS

Një dëshmitar i ri mund të zbarkojë në SPAK për të fundosur Shkëlzenin, ja informacionet “përvëluese”  që ka për djalin e Berishës që e implikojnë në aferën e “Gërdecit”, nga takimi në zyrë me një mafioz, tek gabimi i madh që i kushtoi jetën Kosta Treb...

Një dëshmitar i ri mund të zbarkojë në SPAK për
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Spartak Brahos: SPAK do fundosë një tjetër ministër, ja pse Sali Berisha sulmon Prokurorinë e Posaçme dhe kush është politikani që pritet të zëvendësojë Edi Ramën në krye të PS

“Bomba” e Spartak Brahos: SPAK do fundosë një tjetër
x
BREAKING NEWS

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që ka pasur Serbia që nga koha e Nikola Pashiç

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që
x
BREAKING NEWS

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më të mira në Shqipëri

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më
x
BREAKING NEWS

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King Smith kërkon të nisë hetimi penal ndaj të korruptuarve, thirrje autoriteteve të vihen në lëvizje për vendimet e Londrës

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King
x

Rajoni

“Ikni”/ U bëri thirrje serbëve të largohen nga Veriu, e pëson keq i riu serb

“Ikni”/ U bëri thirrje serbëve të largohen nga Veriu,

Prokuroria e Beogradit ka ngritur aktakuzë ndaj një 31-vjeçari, i cili u bëri thirrje qytetarëve në Zubin Patok që të largohen nga Kosova nëse nuk dëshirojnë të jenë në institucionet e saj.

31-vjeçari i identifikuar si Dushan K., akuzohet për veprën penale “Thirrje për ndryshim të dhunshëm të rendit kushtetues” dhe rrezikon të shpallet fajtor nga gjykata serbe dhe të dënohet me 2 vite burg.

Sipas medias serbe “Nova”, prokuroria propozoi që të pandehurit t’i zgjasej masa e paraburgimit në mënyrë që ai të mos përsëriste veprën penale brenda një kohe të shkurtër.

Sipas prokurorisë serbe i riu iu bëri thirrje serbëve në Zubin Patok që të largohen nga Kosova nëse nuk i njohin institucionet e saj.

Më 18 mars 2023, ai i shoqëruar dhe nga disa persona të tjerë, u ka dorëzuar qytetarëve në Zubin Patok fletëpalosje ku shkruhej: “Nëse nuk doni të jeni në institucionet e Kosovës, largohuni nga Kosova. Ikni në Serbi!” dhe “Ndërroni targat, merrni dokumentet personale, shkoni në zgjedhje ose kthehuni në Serbi”.

Më të lexuarat