BREAKING NEWS

Mbi 2 mijë testime! Zbardhen të dhënat e fundit, ja sa raste të reja me COVID u regjistruan në 24 orët e fundit në Shqipëri

Mbi 2 mijë testime! Zbardhen të dhënat e fundit, ja sa raste
x

Rajoni

Incident i rëndë në Qendrën Klinike, shpërthen bombula e oksigjenit, plagosen 3 persona

Incident i rëndë në Qendrën Klinike, shpërthen bombula
Ditën e sotme, ka ndodhur një incident i rëndë në Qendrën Klinike të Nis-it në Serbi. 

Sipas mediave të huaja një bombul oksigjeni ka shpërthyer në një spital ku ndodhen nën kujdesin intensiv pacientët e prekur nga Covid-19. 

Bëhet e ditur se nga shpërthimi janë plagosur dy mjekë dhe një infermier. Ndërkohë, me aktivizimin e sistemeve për shuarjen e zjarrit, fatmirësisht gjithçka shkoi mirë dhe flakët nuk u përhapën.