BREAKING NEWS

SPAK në “oborrin” e Ramës, ja si prokurorët po hetojnë dosjen e plotë të “McGonigal” në bashkëpunim me FBI, nga letër-porositë dhe informacionet me inteligjencën amerikane, deri tek marrja në pyetje në fshehtësi të plotë në Nju Jork...

SPAK në “oborrin” e Ramës, ja si prokurorët po
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë dy gratë e fuqishme në PS që mund të marrin frenat e qeverisë pas largimit të Edi Ramës, çfarë pritet të ndodhë më 8 dhjetor, socialistët në ankth

Ja kush janë dy gratë e fuqishme në PS që mund të
x
BREAKING NEWS

SPAK para provës së zjarrit”, Sali Berisha injoron drejtësinë dhe vazhdon të mos zbatojë vendimin e gjykatës, pritet refuzimi i tretë ndaj agjentëve të BKH

SPAK para provës së zjarrit”, Sali Berisha injoron
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta shumë shpejt arrestohet, prokurorët kanë kopsitur dosjen “CEZ-DIA”, ja çfarë po ndodh brenda SPAK, Romeo Kara nxjerr prapaskenat e bujshme

Ilir Meta shumë shpejt arrestohet, prokurorët kanë kopsitur
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Evi Kokalarit: Ja si SHBA i ka qepur dosjen familjes ‘Berisha’, ju tregoj një nga provat e DASH në dosjen e tij ‘non-grata’ dhe roli i Argitës duke përdorur Jamarbër Malltezin në korrupsion dhe pasurim nëpërmjet pushtetit

“Bomba” e Evi Kokalarit: Ja si SHBA i ka qepur dosjen familjes
x
BREAKING NEWS

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra të njohur, ja pse drejtësia mund të hapë hetimet për aferën e tyre qindra milionëshe që po iu zhduk shqiptarëve 10 mln dollarë në vit

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra
x
BREAKING NEWS

Fillojnë ditët e “tmerrit” për Shkëlzenin për aferën e Gërdecit, më 7 dhjetor del para SPAK sekretarja e Aldo Bumçit që mund ta çojë pas hekurave, djali i Berishës në GJKKO më 14 dhjetor

Fillojnë ditët e “tmerrit”  për Shkëlzenin
x
BREAKING NEWS

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali Berishës, inxhinierja nxjerr për herë të parë në SPAK faktin që vërteton lidhjet e fshehta të djalit të tij si pronar në hije i biznesit të vdekjes në Gërdec

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali
x

Rajoni

Intervista me CNN/ Këshilltari serb i shkruan gazetares: Të thashë, Vuçiç do fajësojë Kosovën për gjithçka! Më ke një drekë borxh

Intervista me CNN/ Këshilltari serb i shkruan gazetares: Të

Presidenti serb Aleksandër Vuçiç ka dhënë një intervistë për median amerikane CNN dy ditë më parë, për të folur për situatën në Kosovë, sulmin terrorist në veri dhe thirrjen e SHBA për të tërhequr ushtrinë nga kufiri.

Christiane Amanpour e ka pyetur Vuçiç për faktet e ngjarjes në Manastirin e Banjskës dhe dislokimin e madh ushtarak në kufirin me Kosovën, por ashtu siç pritej presidenti serb ka shmangur përgjigjet e drejtpërdrejta.

Për këtë, ka reaguar në platformën “X” (ish-Twitter), këshilltari serb Boban Bogdanoviq, njëherësh dhe Sekretar i Përgjithshëm i Institutit për Strategjinë Euro-Atlantike në Kosovë.

Boban Bogdanoviq zbulon se ka diskutuar me Amanpour gjatë kohës që ajo ka qenë duke përgatitur intervistën me Aleksandër Vuçiç dhe kanë vënë bast me një drekë, nëse presidenti serb do i shmangej vërtet pyetjeve e për gjithçka do të gjente fajtor Kurtin dhe Kosovën.

“E dashur Christiane Amanpour, ju thashë sot, teksa po përgatisnit intervistën me presidentin Aleksandër Vuçiç, se ai nuk do t’i përgjigjet në mënyrë specifike asnjë prej pyetjeve tuaja dhe se do të akuzojë Albin Kurtin dhe Kosovën, për çka është personalisht përgjegjës! Më ke borxh drekën, unë e fitova bastin”, shkruan këshilltari serb Boban Bogdanoviq.

Më të lexuarat