BREAKING NEWS

(FOTOT) Vjen lajmi fantastik/ Familjet shqiptare në kampin e ISIS po i dorëzohen autoriteteve shqiptare, riatdhesohen gra e fëmijë

(FOTOT) Vjen lajmi fantastik/ Familjet shqiptare në kampin e ISIS po i
x
BREAKING NEWS

“I pashpirt dhe i poshtër”, Romeo Kara del me paralajmërimin ‘bombë’ për Sali Berishën: Tani jetojmë vetëm për të parë fundin tënd! (VIDEO)

“I pashpirt dhe i poshtër”, Romeo Kara del me
x
BREAKING NEWS

“Krenar për fitoren e thellë”/ Mjeku i njohur Petrit Vargu që u shkarkua nga detyra jep lajmin fantastik: Së shpejti...

“Krenar për fitoren e thellë”/ Mjeku i njohur Petrit Vargu
x
BREAKING NEWS

Kujt i kalon trualli i Teatrit Kombëtar? Qeveria merr vendimin e menjëhershëm, ja çfarë përcakton VKM-ja

Kujt i kalon trualli i Teatrit Kombëtar? Qeveria merr vendimin e
x
BREAKING NEWS

Përgjaken rrugët e vendit që në mëngjes/ Aksidenti tragjik iu merr jetën dy të rinjve. Policia zbardh detajet e rënda

Përgjaken rrugët e vendit që në mëngjes/ Aksidenti
x
BREAKING NEWS

SHBA ultimatum për likuidimin e Berishës nga politika, Kim 1 muaj afat Bashës për të spastruar partinë nga mbetja e fundit e komunizmit në Parlamentin e ri

SHBA ultimatum për likuidimin e Berishës nga politika, Kim 1 muaj afat
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Sali Berisha anti-amerikani më i madh në vend, në 30 vite ka pasur vetëm përplasje me Uashingtonin

Kreshnik Spahiu: Sali Berisha anti-amerikani më i madh në vend,
x

Rajoni

Ish-kreu i LVV kritikon Albin Kurtin për dialogun me Serbinë: Po dëmton konsensusin mes palëve, njësoj si…

Ish-kreu i LVV kritikon Albin Kurtin për dialogun me Serbinë: Po

Ish-kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri, gjatë një interviste televizive ka kritikuar kryeministrin e Kosovës Albin Kurti lidhur me çështjen e dialogut me Serbinë.

I pyetur për 4 pikat e propozuara nga Kurti në takimin në Bruksel me presidentin serb Vuçiç, Ymeri thotë se kryeministri i Kosovës flet sikur të jetë në një botë tjetër.

“Katër pikat në vizionin i ri për dialog kanë kuptim, dilema nuk është te pikat, por te ajo që dialogu nuk po fillon nga zero. Siç edhe iu tha, nuk fillon historia me z. Kurti. Nuk jemi në pikën zero, por jemi ndoshta në të parafundit, ndoshta dhe ajo që kërkon BE e SHBA është gatishmëria e të dyja palëve për kompromis. Pyetja për kryeministrin tonë është; a keni gatishmëri të bëni kompromis dhe çfarë kompromisi do të bëni”, thotë Visar Ymeri.

Ai u shpreh se Kurti po e dëmton konsensusin ashtu siç ka bërë më herët edhe Hashim Thaçi.

“Sjellja e tij është anti-konsensuale, këto sjellje të kryeministrit po e dëmtojnë konsensusin njësoj siç kanë bërë kryeministrat e mëhershëm, veçanërisht z.Thaçi, i cili pak a shumë u soll në mënyrë të njëjtë karshi procesit të dialogut”, shtoi Ymeri.

Më të lexuarat