BREAKING NEWS

“Vangjush Dako ishte lidhje direkte e Ramës”/ Artan Hoxha zbardh detaje të reja nga arrestimi i ish-kryebashkiakut të Durrësit: Janë bërë tentativa që...

“Vangjush Dako ishte lidhje direkte e Ramës”/ Artan Hoxha
x
BREAKING NEWS

“Fletë-arresti për Dakon u pre të premten”, Artan Hoxha zbulon detaje të reja: Ja pse nuk u zbatua menjëherë urdhri i SPAK

“Fletë-arresti për Dakon u pre të premten”, Artan
x
BREAKING NEWS

Plagosi bashkëshorten në Korçë, vetëdorëzohet autori

Plagosi bashkëshorten në Korçë, vetëdorëzohet
x
BREAKING NEWS

Kryeministri Rama takim me ambasadoren Yuri Kim pas arrestimi i Dakos nga SPAK (Detajet)

Kryeministri Rama takim me ambasadoren Yuri Kim pas arrestimi i Dakos nga SPAK
x
BREAKING NEWS

“Është i gatshëm të ballafaqohet me drejtësinë”/ Avokati zbulon ku ndodhej Vangjush Dako në momentin që doli urdhër-arresti

“Është i gatshëm të ballafaqohet me
x
BREAKING NEWS

Arrestimi i Vangjush Dakos, analisti i njohur zbulon skenarin: Një situatë e tillë i intereson kryeministrit apo po detyrohet...

Arrestimi i Vangjush Dakos, analisti i njohur zbulon skenarin: Një
x
BREAKING NEWS

“SPAK nën trysnin e ndërkombëtarëve”/ Arrestimi i Vangjush Dakos, reagon avokati i tij: Ja për çfarë akuzohet

“SPAK nën trysnin e ndërkombëtarëve”/ Arrestimi
x
BREAKING NEWS

Avokati Hazizaj zbardh detaje nga arrestimi i Vangjush Dakos me urdhër të SPAK: Masa e sigurimit me burg nuk është e duhura, ja çfarë rrezikon ish-kryebashkiaku

Avokati Hazizaj zbardh detaje nga arrestimi i Vangjush Dakos me urdhër
x

Rajoni

Ishte i parkuar, digjet automjeti i diplomates italiane, zbulohen me shpejtësi detajet e ngjarjes

Ishte i parkuar, digjet automjeti i diplomates italiane, zbulohen me

Në Greqi është djegur automjeti i diplomates italiane, Susanna Schlein, raportojnë mediat e huaja. Në lajmet greke thuhet se mjetit të diplomates italiane i është vënë zjarri teksa ishte i parkuar në garazhdin e banesës.

Në lajmin ku thuhet se mjeti është djegur plotësisht, raportohet se në vendngjarje ka pasur shishe dhe shkrepëse me lëndë djegëse, si dhe është dëmtuar një automjet tjetër, raportojnë mediat e huaja.

Zëvendëskryeministri dhe ministri i Jashtëm italian, Antonio Tajani, në një postim në Twitter dënoi sulmin.

Duke deklaruar se sulmi kishte për qëllim automjetin e Susanna Schlein, Sekretares së Parë të Ambasadës Italiane në Athinë, Tajani tha se, "Unë fola me të në telefon për t'i shprehur mbështetjen time".

Tajani theksoi se gjatë vizitës së tij sot në Athinë do të vizitojë edhe Ambasadën e Italisë. Në postimin në Twitter të Ministrisë së Punëve të Jashtme italiane, dënohet ashpër tentativa për zjarrvënie.

"Shprehim solidaritetin dhe afërsinë tonë me stafin e ambasadës italiane në Athinë dhe kolegët tanë. Jemi duke pritur gjetjet e autoriteteve në lidhje me këtë ngjarje e cila përbën një vepër të rëndë kriminale”, theksohet nga ministria.