BREAKING NEWS

Sulmi ndaj Berishës/ Gazetari zbulon kush është personi që ndaloi dhunimin e Gert Shehut

Sulmi ndaj Berishës/ Gazetari zbulon kush është personi që
x
BREAKING NEWS

Shemsi Prençi habit me deklaratën: Edhe nëse më ftojnë sot si drejtues në polici nuk pranoj. Ja arsyeja e fortë

Shemsi Prençi habit me deklaratën: Edhe nëse më
x
BREAKING NEWS

Sulmi ndaj Sali Berishës në protestë, gazetari hedh dyshime të forta: Gerti Shehu mund të jetë i rekrutuar nga shërbime inteligjence

Sulmi ndaj Sali Berishës në protestë, gazetari hedh dyshime
x
BREAKING NEWS

Shpërthimet në veri të Kosovës, vjen reagimi i menjëhershëm i policisë

Shpërthimet në veri të Kosovës, vjen reagimi i
x
BREAKING NEWS

A janë sekuestruar kamerat e sigurisë në PD? Gazetari zbardh detaje të forta dhe zbulon lëvizjet e fundit të prokurorisë

A janë sekuestruar kamerat e sigurisë në PD? Gazetari zbardh
x
BREAKING NEWS

U sulmua nga 31-vjeçari, Breçani zbulon porosinë e Berishës për agresorin

U sulmua nga 31-vjeçari, Breçani zbulon porosinë e
x
BREAKING NEWS

Neutralizoi agresorin e Berishës, Erzen Breçani kritikon ashpër autoritetet: Hetimi për sulmin ndaj Berishës duhet të niste më shpejt, policia duhet të...

Neutralizoi agresorin e Berishës, Erzen Breçani kritikon ashpër
x
BREAKING NEWS

Tensionohet situata në veri të Kosovës, shpërthim i fuqishëm në Mitrovicë, dyshohet se...

Tensionohet situata në veri të Kosovës, shpërthim i
x

Rajoni

‘Jam i varur nga bixhozi, më duheshin para’/ Kapet grabitësi serial i bankave në Greqi

‘Jam i varur nga bixhozi, më duheshin para’/ Kapet

Një 41-vjeçar, u arrestua mesditën e së premtes nga efektivët e Departamentit të Hajdutëve të Sigurimit, pak pas grabitjes në një filial banke në zonën e Kolonos. Policia greke e kishte vënë në shënjestër disa ditë më parë duke analizuar të dhënat nga katër grabitje të tjera bankash. 41-vjeçari, i martuar me dy fëmijë, ka kërcënuar me armë klientët dhe punonjësit dhe ka rrëmbyer nga arkat 7960 euro.

Më pas, ai u arratis pa e ditur se oficerët e Departamentit të Grabitjes kishin qenë në gjurmët e tij prej një kohe të gjatë dhe po vëzhgonin lëvizjet e tij. Brenda dy orësh ata e gjetën në Peristeri dhe e prangosën. Pak më vonë, në katin e 11-të të Sigurimit të Atikës, dyshohet se ai u ka thënë se “ishte i varur nga bixhozi dhe bastet” dhe kishte nevojë për para.

Sipas mediave greke, aksioni i tij filloi në fund të qershorit 2021 dhe bankat e tij "të preferuara" ishin degët në Dekelias Avenue në New Philadelphia, ndërsa gjatë kontrollit të kryer në shtëpinë e tij dhe në motoçikletën që ka përdorur si mjet arratisjeje, janë gjetur dhe konfiskuar:

-Një pistoletë

-7960 euro

-maskë mbrojtëse prej pëlhure

-syze dielli

-veshjet e përdorura gjatë kryerjes së grabitjeve

41-vjeçari u dërgua në prokurori nga ku mori afat deri të mërkurën e ardhshme për të kërkuar falje.

Më të lexuarat