Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Janeva mbetet në paraburgim, refuzohet ofrimi i garancisë

Postuar: 20/09/2019 - 15:10

Katica Janeva qëndron në paraburgim pasi gjyqtari i procedurës paraprake e ka refuzuar garancinë e ofruar të pasurisë së patundshme, ndërsa prokurorja Vilma Ruskovska ka dhënë mendim negativ, gjegjësisht ka insistuar që Janeva të qëndroj në paraburgim.
 
Për interes të shumë mediave, e informojmë opinionin se deri tek gjyqtari i procedurës paraprake i cili procedon me propozim të mbrojtjes së K.J. për shfuqizimin e masës së paraburgimit dhe dhënien e garancive, sot është dhënë mendim negativ deri tek Prokuroria Themelore Publike për ndjekje të krimit të organizuar dhe korrupsionit në lidhje me propozimin.
 
Pas rishikimi dhe vlerësimit nga prokurori publikë, gjyqtari i procedurës paraprake ka marrë vendim me të cilën refuzohet propozimi për shfuqizimin e masës së paraburgimit me anë të dhënieve të garancisë, ndërsa propozimi për dhënien e masës së kujdesit është refuzuar si e pabazë”, njoftojnë nga Gjykata Penale.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/10/2019 - 21:24

Partitë opozitare në Maqedoninë e Veriut i kërkojnë kryeministrit Zoran Zaev që të jap dorëheqjen për dështimin për hapjen e negociatave.

Postuar: 18/10/2019 - 16:52

Në Shkup e mohojnë një zhvillim të tillë, ndonëse ‘Ansa’ njoftoi sot se kryeministri

Postuar: 18/10/2019 - 16:10

Pas dështimit të negociatave me BE-në, agjencia ANSA sapo ka njoftuar se kryeministri Zaev ka dhë

Postuar: 18/10/2019 - 15:32

“I thash kryeministrit maqedonas Zoran Zaev që të mos parashtroj dorëheqjen”, ka de

Postuar: 18/10/2019 - 15:07

Kryetari i opozites maqedonase OBRM-PDUKM, Hristijan Mickoski, në konferencë për shtyp është de

Postuar: 18/10/2019 - 15:04

Gjykata Themelore në Prishtinë – Departamenti Special- gjyqtari i procedurës paraprake ka

Postuar: 18/10/2019 - 14:59

Bashkimi Evropian e dënoi transferimin e dhunshëm të qindra migrantëve në kampin Vuçjak, pranë