Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Ka punësuar familjarët dhe ka përdorur makinat zyrtare për nevoja personale, nis hetimi për ministrin

Postuar: 22/05/2019 - 18:01

 Komisioni për parandalim të korrupsionit në seancën e sotme ka marrë vendim që të hapë lëndë, me çka do të hetohet për keqpërdorim të mundshëm ministri  nga radhët e RDK-së, në Ministrinë e vetëqeverisjes lokale, Suhejl Fazliu.

Siç ishte theksuar në seancën e sotme të Anti korrupsionit, ekzistojnë dyshime për punësim të familjarëve dhe persona të afërm të ministrit, gjithashtu i njëjti do të hetohet  për përdorimin e makinave zyrtare për nevoja personale, shkruan Alsat.

Antikorrupsioni kanë vendosur që të hapin lëndë për të hetuar gjendjen faktike. Në këtë resor përgjegjës është ministri aktual Suhejl Fazliu.

Në dhjetor të vitit të kaluar, policia financiare ka ngritur padi penale kundër tij dhe kundër paraardhësit të tij Lirim Shabani, për pagesë të paligjshme të honorarëve në vlerë prej 37 mijë eurove.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 15/11/2019 - 22:53

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje dhe kandidati i kësaj partie për kryeministër, Albin Kurti ka ka takuar sot në Bruksel Komisionerin për Zgjerim të BE-së, Johanes Hahn.Ai gjithashtu ka njoftuar se një takim tjetër ka pa

Postuar: 15/11/2019 - 21:15

Një tërmet me intensitet prej 3.9 ballë sipas shkallës së Rihterit ka goditur Maqedoninë e Veriut

Postuar: 15/11/2019 - 20:46

Nga samiti i Selanikut, ambasadori i SHBA-së në Greqi Geoffrey R.

Postuar: 15/11/2019 - 20:00

Kryeministri i Greqisë Kiriakos Mitsotakis, ka shprehur bindjen e tij se edhe përkrah qëndrimit

Postuar: 15/11/2019 - 17:31

Tani që ai është zgjedhur kryeministër nuk është aspak e lehtë të lëvizë i vetëm në ambiente publ

Postuar: 15/11/2019 - 15:23

Ministria e Punës dhe Politikës Sociale në Maqedoninë e Veriut informon se 22 Nëntori – D

Postuar: 15/11/2019 - 15:12

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, tha sot se i takon Serbisë të vendosë se ç