BREAKING NEWS

A është ai politikani që përmendet në përgjime? Reagon për herë të parë Taulant Balla

A është ai politikani që përmendet në përgjime?
x
BREAKING NEWS

Vrasja e gruas shtatzënë, paralajmërohet vendimi drastik në qeveri, ministrja lëshon thirrjen e fortë

Vrasja e gruas shtatzënë, paralajmërohet vendimi drastik në
x
BREAKING NEWS

Karamuço plas deklaratën e fortë dhe ngre dyshime: Droga e Fierit ka lidhje me hakerimin iranian, porositësit përshkruanin...

Karamuço plas deklaratën e fortë dhe ngre dyshime: Droga e
x
BREAKING NEWS

Kokaina masive në Fier, gazetarja nxjerr detajet e pathëna për Çervanaku: E njihnin si bamirës

Kokaina masive në Fier, gazetarja nxjerr detajet e pathëna për
x
BREAKING NEWS

Gara për kreun e forumit rinor të PD, Kokalari ‘sulmon’ Berishën: Kur ke një biznes dhe gabon, fajtori është pronari, po bëheshin gjëra që...

Gara për kreun e forumit rinor të PD, Kokalari ‘sulmon’
x
BREAKING NEWS

“Ç’më duhet mua PD e Primaret, përgjigju”/ Plas sherri në studio, kandidati për Bashkinë e Tiranës i kthehet keq Fevziut: A ka mundësi, programin e ka partia

“Ç’më duhet mua PD e Primaret, përgjigju”/
x
BREAKING NEWS

Deklarata "shokuese" e kandidatit Gert Bogdani: Paratë e krimit...

Deklarata "shokuese" e kandidatit Gert Bogdani: Paratë e
x
BREAKING NEWS

“S’ do lejoj që të valëvitet flamuri i LGBT-së”/ Zotimi i pazakontë i kandidatit në Primaret e PD-së: Nuk shkel mbi...

“S’ do lejoj që të valëvitet flamuri i
x

Rajoni

“Kam kryer 4 vrasje”/ Rrëfimi tronditës i 'vrasëses seriale' që mbyti të moshuarën me jastëk, kishte tentuar të vriste djalin e saj. Hetimet zbulojnë detajet e përmasave thriller

“Kam kryer 4 vrasje”/ Rrëfimi tronditës i

Ditën e djeshme, Rodosi është tronditur nga rasti i një “vrasëse seriale”, e cila kujdesej për të moshuarit në shtëpi.

“Lëmshi” filloi të zgjidhej ditën e djeshme pas vrasjes së një të moshuare në Kalythies, kur 45-vjeçarja kishte marrë në telefon policinë dhe i kishte lajmëruar: Hajdeni se e mbyta.

Punonjësja e shtëpisë u arrestua menjëherë nga policia.

Çështja mori përmasa thriller më pas pasi në kuadër të hetimeve paraprake që përfunduan vonë pasdite, 45 -vjeçarja pretendoi se kishte vrarë edhe tre persona të tjerë.

Sipas dimokratiki.gr, në orën 08:25 të së hënës, 45-vjeçarja ka telefonuar policinë dhe i ka thënë: “E mbyta Florën, hajde”.

45-vjeçari po priste policinë në shtëpinë e 75-vjeçares Flora Kazellis, për të cilën ajo kujdesej. Sipas medieve greke, e moshuara u mbyt me jastëk, shkruan protothema.

Më konkretisht, ajo ka pohuar se në orët e para të mëngjesit të datës 21 nëntor, pa asnjë arsye i ka vendosur një jastëk në fytyrë teksa flinte për ta trullosur.

Nga hetimet paraprake rezultoi se ajo fillimisht i vendosi dorën në fytyrë teksa e moshuara ishte në shtrat, ndërsa ajo ishte zgjuar.

Më pas i kishte vendosur jastëkun dhe pretendoi se arsyeja e vrasjes ishte shqetësimi që e moshuara i shkaktonte gjatë natës.

Ekuipazhi i ambulancës e gjeti gruan 75-vjeçare në shtrat dhe u përpoq ta rikthente në jetë pasi e gjetën me puls të dobët, por me gjithë përpjekjet e moshuara nuk ia doli.

45-vjeçarja, duke dhënë të dhëna të paqarta gjatë hetimeve paraprake, ka rrëfyer në polici edhe tre vrasje të tjera.

Ajo ka treguar se ka tentuar të mbyste djalin e saj kur ai ishte vetëm 1 vjeç. Për këtë arsye, 45-vjeçarja ishte shtruar në një spital psikiatrik.

Në deklaratën e dytë që dha, ajo tha se 10 vjet më parë, kur kishte dalë nga spitali psikiatrik i Leros,  qëndroi në shtëpinë e një banori dhe kujdesej për 63-vjeçaren e atëhershme Irini Pergamalis nga Nikolaou , e cila kishte një problem me zemrën e saj.

Ajo po flinte me të siç e përshkroi dhe një pasdite mori një shiringë dhe futi ujë dhe pilula për presionin e gjakut dhe ia dha asaj. Si pasojë e moshuara gjeti vdekjen. Të nesërmen, siç e përshkroi ajo, shkoi në varrim dhe u vesh me të zeza!

Në një deklaratë tjetër përmendet se dy vite më parë ka rënë në kontakt me familjen e 86-vjeçarit Vassilos Soldatou nga Spyrandrea dhe se është kujdesur për të për një tarifë prej 650 eurosh.

Ajo tha se ishte kujdesur për të për rreth një vit.I moshuari, siç tha ajo, kishte kolit dhe diabet dhe kur ndërpreu pilulat që merrte për të trajtuar skizofreninë, futi në një shiringë kos dhe sheqer ose mjaltë dhe ia jepte.

Të nesërmen i moshuari u dërgua me ambulancë në spital dhe një javë më vonë ndërroi jetë.

Ajo pretendoi se nuk kishte ndërmend ta vriste dhe se i dha përzierjen specifike të ushqimit sepse ai nuk hante sepse ishte i infektuar me koronavirus.

Më pas ajo përshkroi se kujdesej për 70-vjeçarin Theodosias Tokouzis nga Georgiou, i cili vuante nga demenca, ishte i shëndoshë dhe i shtrirë në shtrat. Ajo tha se i kishte ndërprerë marrjen e ilaçeve për të trajtuar skizofreninë.

Ajo spekuloi se ishte përgjegjës për vdekjen e tij sepse e kishte goditur në kokë.Avokati Stelios Alexandris përfaqësohet si mbrojtës i saj.

Më të lexuarat