BREAKING NEWS

Tronditëse! Krim i dyfishtë në vend, vriten me armë zjarri dy vëllezër (Emrat)

Tronditëse! Krim i dyfishtë në vend, vriten me armë zjarri
x

Rajoni

Katër viktima dhe 13 të prekur, Maqedonia e Veriut ashpërson masat për shkelësit e rregullave kundër Covid-19

Katër viktima dhe 13 të prekur, Maqedonia e Veriut ashpërson

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut njoftoi se 4 pacientë të tjerë humbën jetën si pasojë e koronavirusit, duke e çuar në 65 total të viktimave.

Ndërsa, rastet e reja janë regjistruar 13, duke e çuar numrin e përgjithshëm në 1399 persona të prekur nga Covid-19, ndërsa 553 prej tyre janë shëruar.

Maqedonia e Veriut rreshtohet pranë vendeve që e bëjnë të detyrueshme mbajtjen e maskave. Prej ditës së nesërme pritet të hyjnë në fuqi masat e reja. Të gjithë personat që nuk do të kenë maska në vendet publike apo të mbyllura do të gjobiten. Gjoba për personat fizikë do të jetë 20 euro, ndërsa për ata juridikë 2000 euro.