Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

KE: Në fund të këtij muaji do të vendoset takimi Thaçi-Vuçiç

Postuar: 07/09/2018 - 15:45

Zëdhënësja e Komisionit Europian Maja Koçijançiç ka reaguar pas dështimit të takimit mes presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, dhe atij të Serbisë, Aleksandër Vuçiç.

Me anë të një postimi në llogarinë Tëitter Maja Koçijançiç shprehet se takimi tjetër do të vendoset në fund të këtij muaji

“Besojmë në angazhimin e plotë të të dy presidentëve për të vazhduar punën e tyre drejt arritjes së një marrëveshje të detyrueshme ligjore. Takimi tjetër i nivelit të lartë do të vendoset në fund të këtij muaji”, shkruan Kocijançiç.

Kujtojmë se ditën e sotme presidenti i Kosovës Hashim Thaçi do të zhvillonte një takim me presidentin Aleksander Vuçiç në lidhje me ndryshimin e kufijve të Kosovës.

Por, siç është njoftuar dhe më herët nga drejtori i “Zyrës për Kosovën” Marko Gjuriç, takimi mes dy Presidentëve është anuluar, pasi siç shprehen mediat kosovare kjo ka ardhur si pasojë e ndalimit të vizitës së presidentit të Serbisë në Liqenin e Ujmanit.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 10

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 14/11/2018 - 09:01

Një dite pasi kritikoi ashpër arratisjen e Gruevskit, arrestohet me kërkesë të PSP-së, ish-ministri i Transportit dhe Lidhjeve Mile Janakievski dhe ish- sekretari gjeneral i qeverisë në kohën e VMRO-DPMNE-së.

Postuar: 14/11/2018 - 08:21

Drejtori i Institutit Kombëtar i Shëndetësisë Publike, Naser Ramadani, ka bërë një thirrje për qy

Postuar: 14/11/2018 - 08:16

Në Prishtinë, e ngarkuara me punë në ambasadën amerikane, Colleen Hyland, tha se Kosova nuk përfi

Paraqitet Gruevski: Jam në Hungari, kërkoj azil politik

Postuar: 13/11/2018 - 16:25

Ish-kryeministri i Maqedonisë Nikolla Gruevski përmes një postimi në rrjetin social në Facebook

Postuar: 13/11/2018 - 15:48

Mediat serbe thanë sot se ambasadori francez në Beograd, Frederic Mondoloni, i ka kërkuar falje

Postuar: 13/11/2018 - 15:42

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Tanja Fajon, ka thënë se është e zhgënjyer me

Postuar: 13/11/2018 - 15:29

Partia maqedonase në pushtet LSDM, përmes një kumtese për media thekson se Gruevski e ka prekur