BREAKING NEWS

Udhëtoi drejt Dubait, kryeministri Rama jep lajmin fantastik për gjithë shqiptarët: Sot firmosëm marrëveshjen për...(VIDEO)

Udhëtoi drejt Dubait, kryeministri Rama jep lajmin fantastik për
x

Rajoni

KE plan ndihme për sektorin e shëndetësisë në Ballkanin Perëndimor, në kohën e përhapjes së pandemisë, ja se sa është shuma e caktuar

KE plan ndihme për sektorin e shëndetësisë në Ballkanin

Komisioni Europian ka ndarë 38 milionë euro për të ndihmuar sektorët e shëndetësisë në vendet e Ballkanit Perëndimor, në kohën e pandemisë së sëmundjes COVID-19.

Lajmi është konfirmuar nga komisioneri për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi.

Përmes një postimi në “Twitter”, ai ka thënë se i ka informuar kryeministrat e të gjashtë vendeve të rajonit për këtë vendim, ku përfshihet edhe Shqipëria.

"Ne ndajmë 38 milionë euro për mbështetje të drejtpërdrejtë për sektorët e shëndetësisë dhe parashikojmë rishpërndarjen e mbi 373 milionë eurove për rimëkëmbjen sociale dhe ekonomike", ka thënë Varhely në “Twitter”.