BREAKING NEWS

Fillon sëpata e SPAK mbi familjarët e Berishës, Shkëlzeni thirret si dëshmitar për “Gërdecin”, ja faksimilet që e fundosin, zbardhen provat që tregojnë djalin e “non gratës” si pronar në hije të biznesit të vdekjes, si i vendosi ministrat nën urdhrat e...

Fillon sëpata e SPAK mbi familjarët e Berishës, Shkëlzeni
x
BREAKING NEWS

Deklarata e SHBA për “non-gratën” dhe kërcitja e prangave për familjarët e tij “tërbojnë” Sali Berishën, kreu i “Foltores” akuza, kërcënime dhe sulme ndaj SPAK

Deklarata e SHBA për “non-gratën” dhe kërcitja e
x
BREAKING NEWS

Fillon “hemorragjia” te grupi i dezertorëve të PD, Dash Sula, Lefter Gështenja dhe “rapsodi” Gjekmarkaj distancohen nga Sali Berisha pas ultimatumit amerikan

Fillon “hemorragjia” te grupi i dezertorëve të PD, Dash
x
BREAKING NEWS

Plas sherri në çetën anti-amerikane, Berisha i pret shpresat Bardhit për Sekretar të Përgjithshëm, deklaron se Noka është numri 2, “Foltorja” presion Gjykatës së Lartë për vulën para se të krijojë parti të re

Plas sherri në çetën anti-amerikane, Berisha i pret shpresat
x
BREAKING NEWS

Çfarë ndodhi në SHBA midis Yuri Kim dhe Edi Ramës, pse kryeministri shqiptar censuroi takimin me ish-ambasadoren amerikane?

Çfarë ndodhi në SHBA midis Yuri Kim dhe Edi Ramës, pse
x
BREAKING NEWS

Rëndohen pozitat e Edi Ramës në SHBA, McGonigal pranon akuzën e ryshfetit 225 mijë USD për lobimin e kryeministrit shqiptar, ish-agjenti i FBI rrezikon 5 vite burg për dosjen shqiptare

Rëndohen pozitat e Edi Ramës në SHBA, McGonigal pranon
x
BREAKING NEWS

Pagat 900 euro në shtet, zbardhet kalendari i rritjes së rrogave në sektorin publik, ja kur do ta përfitojnë shtesat mësuesit, policët, ushtarakët, mjekët dhe infermierët

Pagat 900 euro në shtet, zbardhet kalendari i rritjes së rrogave
x
BREAKING NEWS

McGonigal pranoi akuzat për lobim kundër PD-së, Basha del me reagimin e fortë: Sali...

McGonigal pranoi akuzat për lobim kundër PD-së, Basha del me
x

Rajoni

Kërcënohej me jetë prej një viti/ Sulmohet brutalisht kryebashkiaku i njohur, autorët i thyejnë...

Kërcënohej me jetë prej një viti/ Sulmohet brutalisht

Kryetari i Bashkisë së Lamisë, Thymios Karaiskos, ra pre e një sulmi pak para orës 01:00 teksa po kthehej në shtëpi, pas përfundimit të një emisioni televiziv.

Persona të panjohur i kishin ngritur pritë në një kryqëzim të unazës pak para shtëpisë dhe e sulmuan atë duke thyer fillimisht xhamin e pasagjerit dhe më pas xhamin e përparmë të makinës.

Kryebashkiaku i Lamisë në gjendje shoku është dërguar në spitalin e Lamisë. Si në spital ashtu edhe në vendin ku ndodhi sulmi, ishin dhjetëra këshilltarë dhe qytetarë të Lamisë që dënuan ngjarjen.

Pak më parë, gjatë emisionit “Hapi për të gjithë”, në stacionin televiziv STAR të Greqisë Qendrore, kryetari i Bashkisë Karaiskos ishte ankuar se prej një viti kërcënohej për jetën e tij dhe të familjes.

Kjo vjen pas refuzimit të tij për t’iu dorëzuar presionit për të marrë përsipër projektin e Landfillit të Lamisë.

Kërcënohej me jetë prej një viti/ Sulmohet brutalisht