Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Kongresi i Manastirit/ Dita e Alfabetit të Gjuhës Shqipe, ditë pushimi për shqiptarët në Maqedoni

Postuar: 15/11/2019 - 15:23

Ministria e Punës dhe Politikës Sociale në Maqedoninë e Veriut informon se 22 Nëntori – Dita e Alfabetit Shqip do të jetë ditë jo pune për qytetarët shqiptarë në Maqedoni.
 
MPPS në komunikatë ua uron shqiptarëve ditën e alfabetit.
 
Ndërkohë, theksojmë se ditë jo pune për të gjithë qytetarët e vendit do të jetë e Dita e “Shën Klimentit të Ohrit”, e cila këtë vit do të shënohet më 9 dhjetor.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 14/12/2019 - 16:42

Sipas disa mediave të Kosovës në mbledhjen e sotme të Kryesisë, lideri i Lëvizjes “Vetëvendosje”, Albin Kurti ka propozuar disa emra për president të shtetit.

Postuar: 14/12/2019 - 15:09

Presidenti Hashim Thaçi ka përkujtuar sot komandantin e të UÇK, Mujë Krasniqi, në 17 vjetorin e

Postuar: 14/12/2019 - 09:58

Sindikatat e shëndetësisë dhe të arsimit në Kosovë u hodhën dje në një grevë paralajmëruese, kund

Postuar: 13/12/2019 - 22:30

Kryeministri në largim, Ramush Haradinaj, është shprehur se e ka çliruar shtetin nga ata që u mun

Postuar: 13/12/2019 - 20:48

Takimi i rradhës mes liderit të Vetëvendosjes dhe atij të LDK-së Isa Mustafa ka përfunduar sërish

Postuar: 13/12/2019 - 17:47

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, njofton se  “duke respektuar kërkesën e shumicës s

Postuar: 13/12/2019 - 15:18

Shtyrja e mundshme e sërishme në pranverë e vendimit për fillim të negociatave për anëtarësim t