BREAKING NEWS

“Kemi gati listën e kandidatëve për deputet”, Taulant Balla zbardh vendimet e rëndësishme që u diskutuan sot në mbledhjen me dyer të mbyllura të PS

“Kemi gati listën e kandidatëve për deputet”, Taulant
x

Rajoni

Koronavirusi hyn në Presidencën boshnjake, vetizolohet zyrtari i lartë

Koronavirusi hyn në Presidencën boshnjake, vetizolohet zyrtari i

Zyrtari i Presidencës trepalëshe të Bosnje dhe Hercegovinës, Zhelko Komshiç është në vetizolim për shkak të kontaktit me një person të infektuar me koronavirus.

Lajmi është konfirmuar për “Radio Evropën e Lirë” nga zyra e Komshiç.

Në përgjigje thuhet se anëtari i Presidencës trepalëshe të Bosnjës, do të testohet për virusin SARS-COV-2 të martën (23 qershor).

Më 19 qershor, Komshiç vizitoi një qytet në verilindje të Bosnjës. Në një organizim në qytetin Zivinice, ishte i pranishëm edhe kryeteri i Këshillit të Qytetit, Nail Jushiç, i cili është i infektuar me koronavirusin e ri.

Komshiç ishte në izolim për 14 ditë në muajin mars, pasi u kthye nga një udhëtim pune në Kanada.