BREAKING NEWS

Mbi 2 mijë testime! Zbardhen të dhënat e fundit, ja sa raste të reja me COVID u regjistruan në 24 orët e fundit në Shqipëri

Mbi 2 mijë testime! Zbardhen të dhënat e fundit, ja sa raste
x

Rajoni

Koronavirusi/ Merret vendimi ‘LIVE’, Mitsotakis njofton mbylljen e Greqisë për kaq ditë

Koronavirusi/ Merret vendimi ‘LIVE’, Mitsotakis njofton mbylljen e

Kryeministri grek Mitsotakis mesditën e sotme sotme mbylljen kombëtare në Greqi, e cila nis nga ora 18:00 e ditës së shtunë dhe zgjat deri në 30 nëntor.

Masat kundër pandemisë janë duke u njoftuar LIVE tani në televizion nga kryeministri grek Mitsotakis bashke me profesorin Infeksionist Sotiris Tsiodras.

Siç u shpreh kryeministri grek Mitsotakis se masat do të jenë të njëjta si në mars, përveç faktit se nuk do të mbyllen shkollat fillore.

“Mbyllja do të jetë e njëjtë si në mars, por me një ndryshim të vogël me marsin, pasi shkollat fillore do të jenë hapur”, tha Mitsotakis.