BREAKING NEWS

Vjen lëvizja që nuk pritej/ Basha bën ndryshimin në minutat e fundit, kush është ish-deputeti dhe emri i njohur demokrat që u riktheu pasi mbrëmë u la jashtë listave

Vjen lëvizja që nuk pritej/ Basha bën ndryshimin në minutat
x

Rajoni

Koronavirusi/ Zbardhen shifrat e infektimeve në Maqedoninë e Veriut dhe në Greqi

Koronavirusi/ Zbardhen shifrat e infektimeve në Maqedoninë e Veriut

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut ka bërë me dije shifrat e fundit sa i takon situatës së koronavirusit në vend.

Në 24 orët e fundit janë regjistruar 354 raste të reja dhe 5 viktima, me 96.872 raste totale dhe 2976 viktima që nga fillimi i pandemisë.

Nga ana tjetër në Greqi ka pasur një rritje të lehtë të shifrave. Në 24 orët e fundit janë 1222 rste të reja dhe 26 viktima, duke e eçuar në 171.466 numrin toal të të prekutrve dhe 6103 atë të viktimave, që nga fillimi i pandemisë.