Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Korrigjimi i kufijve/ I dërguari i Trump viziton Ballkanin, ja kur

Postuar: 05/09/2018 - 17:40

Senatori amerikan dhe kryesuesi i Komisionit për Siguri Kombëtare i Senatit të Shteteve të Bashkuara, Ron Johnson, do të vizitojë javën e ardhshme Greqinë, Maqedoninë, Serbinë dhe Kosovën, konfirmoi për Shërbimin e Ballkanit të Radios Evropa e Lirë Ambasada amerikane në Beograd.

Johnson, gjatë turneut në Ballkan, do të takohet me udhëheqësit rajonalë, tha ambasada.

Ai është një nga bashkëpunëtorët e lartë të presidentit amerikan, Donald Trump, i ngarkuar me misione të posaçme.

Vizita e tij vjen në kohën kur Kosova dhe Serbia po shqyrtojnë idenë e ndryshimit të kufijve, ndërsa këshilltari për Siguri Kombëtare në Shtëpinë e Bardhë, John Bolton, ka thënë se SHBA-ja nuk i përjashton korrigjimet territoriale.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/04/2019 - 14:01

Kosva ka vendosur të dhurojë një shumë simbolike për rindërtimin e Katedrales Notre Dame.Qeveria e Kosovës vendosi të japë 20 mijë euro për rindërtimin e Katedrales, e cila u shkrumbua nga flakët disa ditë më parë.

Postuar: 18/04/2019 - 12:01

Kryetari i Komisionit shtetëror zgjedhor, Oliver Derkoski dhe anëtarë të KSHZ-së në mëngjes e&nbs

Postuar: 18/04/2019 - 11:11

Një 24 orët e fundit në  Shkup të Maqedonisë së Veriut janë shënuar dy aksidente rrugore me

Postuar: 18/04/2019 - 10:27

Pas më shumë se 1 viti përpjekje të fshehta dhe një fushate të paprecedentë mediatike, duket se

Postuar: 18/04/2019 - 08:41

Ndonëse janë bërë nëntë vjet prejse krerët e institucioneve të Republikës së Kosovës kanë nisur p

Postuar: 18/04/2019 - 08:22

Parlamenti grek votoi të mërkurën pro nisjes së një fushate diplomatike për të nxitur Gjermaninë

Postuar: 18/04/2019 - 07:20

E përditshmja austriake Der Standard i ka bërë jehonë dje zhurmave për një zgjidhje të re pa shkë