Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Kosovë, Lista Serbe dhe VV nuk e duan miratimin e Projektligjit për Trepçën

Kosovë, Lista Serbe dhe VV nuk e duan miratimin e Projektligjit për Trepçën

Postuar: 07/10/2016 - 17:55

Të gjitha partitë parlamentare e përkrahën propozimin e parashtruar nga Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Ismet Beqiri, i cili kërkoi që sot në rend dite të jetë vetëm Projektligji për Trepçën

Në fillim të seancës të parët që u deklaruan kundër këtij propozimi ishte Lista Serbe, ku Shefi i Grupit Parlamentar të Listës Serbe, Slavko Simiç, tha se janë kundër Projektligjit për Trepçën.

Slavko Simiç tha se kjo formë e Projektligjit i rrezikon punëtorët dhe popullatën serbe.

Menjëherë pas tyre, Lëvizja Vetëvendosje shpalosi qëndrimin e tyre.

Në seancën plenare ku po diskutohet Projektligji për Trepçën, Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri ka shprehur se Qeveria po miraton Trepçën sot për ta shitur më pas, andaj qëndrimi i partisë është se mund të abstenojnë.

Deputetët e VV-së nuk e konfirmuan as prezencën e tyre përmes mjeteve elektronike në seancë, por as nuk po votojnë në asnjë variant.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 13/11/2019 - 22:31

xVjosa Osmani ka folur për postin e saj që do ta ketë pas formimit të qeverisë mes LDK-së dhe VV’së.

Postuar: 13/11/2019 - 19:00

Manovrat e përbashkëta anti-ajrore mes Rusisë e Serbisë do të jenë një event i përvitshëm, tha

Postuar: 13/11/2019 - 15:08

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa reagoi sot pas komentete të kreut të Vet

Postuar: 13/11/2019 - 15:01

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç, deklaroi sot se vetëm një zgjidhje kompromisi e arri

Postuar: 13/11/2019 - 14:58

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka thënë se bisedimet me Lidhjen Demokratike të

Postuar: 13/11/2019 - 14:42

Presim negociatat për anëtarësim në BE me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë të hapen në muajin

Postuar: 13/11/2019 - 14:35

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, është shprehur i prekur thellë dhe ka ng