Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Kosovë, rikthehen 120 luftëtarë të ISIS, SHIK nis hetimet e imtësishme, rritet siguria

  Kosovë, rikthehen 120 luftëtarë të ISIS, SHIK nis hetimet e imtësishme, rritet siguria

Postuar: 30/11/2015 - 09:38

Plot 120 shtetas kosovarë, të cilët i ishin bashkuar luftës në Siri, janë kthyer në vendin e tyre.
 
Lajmi është bërë i ditur nga mediat kosovare, sipas të cilave, personat janë kthyer përgjatë viteve 2011-2015. Ndërkohë, Shërbimi Informativ ka nisur hetimet për të identifikuar dhe monitoruar këta shtetas. 
 
Ndërsa, janë shtuar masat e sigurisë, që pas sulmeve të Parisit.
 
Po ashtu, vetëm pak ditë më parë, Presidenti i Maqedonisë, Gjorgje Ivanov, ka pohuar se janë kthyer në vend 70 persona, të cilit kishin luftuar përkrah ISIS. 
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 26/06/2019 - 15:06

Eurodeputetja Tanja Fajon ka thënë sot se është e papranueshme që Bashkimi Evropian të mos ia heqë vizat Kosovës, pavarësisht plotësimit të të gjitha kritereve të nevojshme.

Postuar: 26/06/2019 - 15:03

Kryeministri Zoran Zaev ka tërhequr kandidaturën për ministër të Financave.

Postuar: 26/06/2019 - 14:58

Kryeministri Ramush Haradinaj, ka reaguar ndaj propagandës serbe që po bëhet lidhur me situatën

Postuar: 26/06/2019 - 14:52

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç ka vijuar bisedën e djeshme të Beogradit duke pretenduar krizë

Postuar: 26/06/2019 - 13:41

Deputeti i Partisë Socialdemokrate, Fisnik Ismaili, para disa ditësh ka thyer këmbën.

Postuar: 25/06/2019 - 15:34

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg shprehu shpresën se procesi i ratifikimit t

Postuar: 25/06/2019 - 15:27

Me 153 vota “pro” deputetët e Kuvendit të Hungarisë njëzëri ratifikuan protokollin