Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

‘Kosova e pavarur’/ Daçiç i përvishet anëtarit të presidencës së Bosnjës: Provokim!

Postuar: 11/10/2018 - 08:04

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç i është kundërpërgjigjur anëtarit të zgjedhur të presidencës së Bosnjës, Zheljko Komshiç, pas deklaratës së këtij të fundit se Kosova është shtet i pavarur.

Teksa e ka cilësuar provokim për Serbinë, Daçiç tha se Komshiç ende nuk e ka marrë detyrën e tij.

Kryediplomati u shpreh se e konsideron Republikën Srpska shtet po aq të pavarur sa Kosova. Daçiç i vuri në dukje Komshiç faktin se ai mund ta konsiderojë personalisht Kosovën të pavarur, por ky nuk është qëndrimi i presidencës së Bosnjës.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 1

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/10/2018 - 08:24

Vasfije Krasniqi-Goodman ka thyer një tabu në shoqërinë kosovare pasi është bërë gruaja e parë, viktimë e dhunës seksuale gjatë luftës së Kosovës, që ka rrëfyer publikisht tmerrin e përjetuar kur është përdhunuar nga

Postuar: 17/10/2018 - 07:37

Vasfije Krasniqi-Goodman ka thyer një tabu në shoqërinë kosovare pasi është bërë gruaja e parë, v

Postuar: 17/10/2018 - 07:32

Maqedonia ka vazhduar dje debatin parlamentar të ndryshimeve kushtetuese të marrëveshjes së emrit

Postuar: 16/10/2018 - 23:57

Ministrja e Transportit e Serbisë, Zorana Mihajloviç, ka reaguar ndaj ambasadorit të SHBA-së

Postuar: 16/10/2018 - 20:06

Një qytetar i Lipjanit është habitur kur nga dheu që mori për ta rregulluar oborrin e shtëpisë së

Postuar: 16/10/2018 - 18:53

Lesoto në Afrikën e Jugut tërhoqi qëndrimin politik mbi statusin e Kosovës dhe deklaratat që mund

Postuar: 16/10/2018 - 18:52

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka folur sot sërish për çështjen e korrigjimit të kufijve