Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Kosova emëron përfaqësuesin në bisedimet me Serbinë

Kosova emëron përfaqësuesin në bisedimet me Serbinë

Postuar: 12/01/2018 - 18:28

Qeveria e Kosovës vendosi të premten që Avni Arifi, shef i kabinetit të kryeministrit, Ramush Haradinaj, të jetë përfaqësues i saj në bisedimet për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë.
 
"Qeveria është palë në dialogun Kosovë-Serbi. Dialogu politik përfaqësohet nga presidenti Hashim Thaçi. Është kërkuar nga Qeveria e vendit të emërojë një shef të negociatave që do te ishte në gjendje të përcjellë rrjedhën me vendimmarrësit politik", tha kryeministri Haradinaj në mbledhjen e qeverisë.
 
Arifi, do të zërë vendin e ish ministres për dialog, Edita Tahiri e cila ka drejtuar bisedimet teknike që filluan në vitin 2011.
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 23

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 16/07/2018 - 07:32

Nazmi Zekiçi nga Mitrovica, i lindur në vitin 1979 në Prishtinë me emrin Alush Gashi, në emisioin “Përrallë” në First Channel, ka rrëfyer historinë e dhimbshme të jetës së tij.

Postuar: 15/07/2018 - 11:20

 Temperatura rekord janë shënuar në pjesën më të madhe të botës këtë javë, ndërsa një valë e

Postuar: 15/07/2018 - 09:48

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka pranuar propozimin e Ambasadorit Amerikan në Kosov

Postuar: 14/07/2018 - 13:22

Përballja me armë zjarri ka ndodhur në rrugën “29 nëntori”, rasti është raportuar në

Postuar: 14/07/2018 - 09:44

66 deputetë të legjislaturës aktuale vlerësohet se janë pasivë në ushtrimin e funksionit të tyre,

Postuar: 13/07/2018 - 23:03

 SHBA-ja është e bindur se Marrëveshja me Greqinë do të vazhdojë të plotësohet, dhe pret Maq

Postuar: 13/07/2018 - 22:41

Shefi i diplomacisë kosovare, Behgjet Pacolli thotë se në politikën serbe sheh ndryshim të rëndës