Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Kosovarët më 18 prill në protestë, liderët opozitarë nisin takimet: Protesta do jetë paqësore, t'iu themi institucioneve-mjaft me këto politika

 Kosovarët më 18 prill në protestë, liderët opozitarë nisin takimet: Protesta do jetë paqësore, t'iu themi institucioneve-mjaft me këto politika

Postuar: 13/04/2015 - 18:40

Liderët opozitar, Haradinaj, Ymeri dhe Limaj janë takuar sërish në selinë e Vetëvendosjes, për të diskutuar rreth protestës së 18 prillit.
 
Pas takimit në emër të opozitës, foli Shpend Ahmeti, njëherësh kryetar i Prishtinës. Ahmeti tha se protestuesit do të mblidhen në sheshin “Zahir Pajaziti” dhe do të marshojnë drejt KEDS, pastaj pranë Gjykatës Kushtetuese për të përfunduar te televizioni publik.
 
"Çmimi i shtrenjtë i energjisë elektrike, vendimet e gjykatës kushtetuese të marra mbi interesa personale e politike, si dhe ngjarjet e fundit në RTK, kanë bërë që përmes protestës t'iu thuhet institucioneve të vendit, mjaft më këto politika", është shprehur Ahmeti.
 
Ahmeti tha se gjatë javës do të ketë edhe dy takime midis krerëve të Vetëvendosjes, AAK dhe Nismës, në mënyrë që të dakordohen sa më mirë për mbarëvajtjen e protestës. Ai tha se protesta do të jetë paqësore, ndërsa tha se organet e rendit kanë mundur të njoftohen përmes mediave se do të ketë protestë. 
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 24/06/2019 - 07:54

Kuvendi i Kosovës do të mblidhet ditën e sotme në një seancë të jashtëzakonshme plenare.

Postuar: 23/06/2019 - 19:59

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka publikuar ndryshimet në kabinetin e tij qeveri

Postuar: 22/06/2019 - 23:54

Nisma e kancelares gjermane Angela Merkel dhe presidentit francez Emanuel Macron, për një takim n

Postuar: 22/06/2019 - 20:31

Departamenti Amerikan i Shtetit ka deklaruar se SHBA vazhdon ta përkrahi dialogun mes Kosovës dhe

Postuar: 22/06/2019 - 15:30

Presidenti Hashim Thaçi i ka bërë përgjegjëse institucionet e Kosovës pse po dështon Samiti i P

Postuar: 21/06/2019 - 18:55

Presidenti i Maqedonisë së Veriut Stevo Pendarovski, ka folur në lidhje me çështjen e heroit Go

Postuar: 21/06/2019 - 18:53

Propozim ligji për regjistrimin është lëshuar në procedurë parlamentare e cila do të zgjatë.