Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Kosovë, KQZ: Rinumërimi i 1407 vendvotimeve mund të përfundojë të dielën

Postuar: 21/11/2019 - 15:16

Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve (QNR), është duke vazhduar rinumërimi i 1407 vendvotimeve. 
 
Deri më tani janë rinumëruar 969 vendvotime apo rreth 69 për qind, ndërkaq kanë mbetur për t’u rinumëruar edhe 438 vendvotime.
 
Në një prononcim zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi ka bërë të ditur se ky proces ka gjasa që të përfundoj të dielën.
 
“Po besojmë se më shpejt sesa kemi planifikuar po arrijmë ta përfundojmë rinumërimin. Ka qenë e planifikuar që deri të hënën të përfundojë i gjithë ky proces dhe sot mund të themi se gjasat janë shumë reale që edhe të dielën të përmbyllet rinumërimi i më shumë se 1400 vendvotimeve për të cilat ka vendosur PZAP-i”, ka thënë Elezi.
 
Elezi më tej ka shtuar se duke pasur parasysh se kanë mbetur për t’u rinumëruar edhe 438 vendvotime pasi deri të mërkurën në mesnatë janë rinumëruar 969 vendvotime apo 68.87%, besojmë se procesi i rinumërimit mund të përmbyllet një ditë më herët, pra të dielën.
 
“Procesi i rinumërimit ka filluar pasditen e 13 nëntorit dhe brenda 7.5 ditësh mesatarja e vendvotimeve të rinumëruara brenda një dite pune, nga ora 8 e mëngjesit deri në mesnatë, është rreth 130 vendvotime”, ka thënë Elezi.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 06/12/2019 - 13:25

Biznesmeni Jordan Kamçev i cili është protagonist i rastit “Reket” sot në dëshminë e tij në gjykatë ka folur lidhur me përfshirjen e ish-kryeprokurores speciale Katica Janeva në përfitimin e parave permës

Postuar: 06/12/2019 - 09:35

Një 14-vjeçare nga Peja ishte martuar me një djalë 23-vjeçar nga Rogova e Gjakovës.

Postuar: 06/12/2019 - 07:24

Kosova dhe Serbia kanë shkëmbyer dje sulme të ashpra verbale që mund të dëmtojnë procesin e bllok

Postuar: 05/12/2019 - 19:54

Parlamenti i Bosnje dhe Hercegovinës, zgjodhi sot kryeministrin e ri të vendit.

Postuar: 05/12/2019 - 18:34

Kryeministri në detyrë i Kosovës Ramush Haradinaj ka dënuar ashpër sot komentet e krerëve të qe

Postuar: 05/12/2019 - 18:15

Në një lëvizje që pritet të vështirësojë më shumë arritjen e kompromisit mes Kosovës dhe Serbis

Postuar: 05/12/2019 - 15:37

Një ish-ministër serb i qeverisë së Kosovës është dënuar me dy vite burg për mohimin e krimeve