Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Kosovë, Lista Srpska: Zarfet që erdhën nga Serbia ishin të pambrojtura

Postuar: 14/10/2019 - 15:13

Nënkryetari i Listës Serbe, Sërxhan Popovic, tha sot se fletëvotimet “helmuese” nga Serbia ishin të pambrojtura dhe të diskutueshme pasi sipas tij anëtarët e KQZ nga kjo parti u larguan nga vendi ku po numërohen ato.
 
“Sipas informacionit të fundit që kemi, në vendin ku janë fletëvotimet, nuk ka njerëzit tanë që mund të sigurojnë numërimin e duhur”, tha ai për RTS.
 
Ky reagim erdhi pas kundërmimit dhe alergjisë që shkaktuan votat e ardhura nga Serbia te zyrtarët e numërimit të dielën.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/11/2019 - 17:41

Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar bdaj koalicionit NISMA-AKR-PD, pas ankesës që këta të fundit drejtuan në Gjykatën Kushtetuese për heqjen e mbi katër mijë votave të mërgatës nga rezultati përfundimtar i zgjedhjeve.

Postuar: 22/11/2019 - 15:16

Një aferë spiunazhi mes një ish-agjenti serb dhe një pjesëtari të shërbimeve sekrete ruse ka he

Postuar: 22/11/2019 - 15:06

Presidenti i Maqedonisë së Veriut Stevo Pendarovski beson se nisma e njohur si “Mini-Shen

Postuar: 22/11/2019 - 15:02

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj tha dje se pa një Kosovë të fortë nuk mund t

Postuar: 22/11/2019 - 14:49

Sipas Ligjit të festave, dita e sotme 22 nëntori , Dita e Alfabetit të Gjuhës Shqipe është fest

Postuar: 22/11/2019 - 14:00

Daut Hoxha nga Ferizaj i Kosovës është i verbër, por kjo nuk e ka penguar atë të punojë si z

Postuar: 22/11/2019 - 12:00

Dorentina Qerimi është një 22-vjeçare nga Ferizaj, e cila po thyen tabutë me profesionin që