BREAKING NEWS

Përballja me Covid-19, ministrja Manastirliu jep lajmin entuziast nga Vlora

Përballja me Covid-19, ministrja Manastirliu jep lajmin entuziast nga Vlora
x

Rajoni

Kosovë, Lista Srpska: Zarfet që erdhën nga Serbia ishin të pambrojtura

Kosovë, Lista Srpska: Zarfet që erdhën nga Serbia ishin të
Nënkryetari i Listës Serbe, Sërxhan Popovic, tha sot se fletëvotimet “helmuese” nga Serbia ishin të pambrojtura dhe të diskutueshme pasi sipas tij anëtarët e KQZ nga kjo parti u larguan nga vendi ku po numërohen ato.
 
“Sipas informacionit të fundit që kemi, në vendin ku janë fletëvotimet, nuk ka njerëzit tanë që mund të sigurojnë numërimin e duhur”, tha ai për RTS.
 
Ky reagim erdhi pas kundërmimit dhe alergjisë që shkaktuan votat e ardhura nga Serbia te zyrtarët e numërimit të dielën.