BREAKING NEWS

Nuk ndalet ish ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri bën lëvizjen e papritur në betejën e tij me drejtësinë, ja vendimi më i fundit

Nuk ndalet ish ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri bën lëvizjen e
x

Rajoni

Kosovë, Osmani: VV duhet ta dijë, s’mund të gjejë partner më serioz se LDK

Kosovë, Osmani: VV duhet ta dijë, s’mund të gjejë
Nënkryetarja e Lidhjes Demokratike, Vjosa Osmani, ka pohuar se dikush nga jashtë partisë, është duke investuar që mos të arrihet koalicioni me Lëvizjen Vetëvendosje.
 
Osmani ka kërkuar nga aktivistët e LDK-së dhe VV-së, që mos të bien pre e provokimeve, për shkak se siç ka thënë ajo ”kjo gjë i konvenon vetëm të korruptuarve dhe kriminelëve në këtë vend”.
 
”Kam një porosi për të gjithë aktivistët e LDK-së dhe VV-së, që mos të bien pre provokimeve nga jashtë, me qëllim që të dështojë një koalicion mes këtyre dy partive”.
 
”Ne e dimë që kujt nuk i konvenon një koalicion i tillë. Me sulmet ndaj njëra-tjetrës, po i bëjnë nder të korruptuarve dhe kriminelëve në këtë vend”.
 
Ajo në Blic Interview ka treguar se edhe liderit të Vetëvendosjes ia kanë qartësuar se pozita e kryeministrit i takon atij.
 
”Vetëvendosje duhet ta dinë, që nuk mund të gjej partnerë më serioz se LDK. Ne ia kemi bërë të qartë zotërit Albin Kurti, se ai do të jetë kryeministër edhe i LDK-së edhe i ministrave tanë”.