BREAKING NEWS

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste të reja ka pasur në 24 orët e fundit

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

Përfundon numërimi i votave, kush janë 6 gratë e zgjedhura anëtare të Kryesisë së PD-së

Përfundon numërimi i votave, kush janë 6 gratë e zgjedhura
x
BREAKING NEWS

Përfundon numërimi i votave për anëtarët e Kryesisë së PD-së, cili është kandidati më i votuar (Emri)

Përfundon numërimi i votave për anëtarët e
x
BREAKING NEWS

Tragjedia në Fushë Arrëz/ Zbardhen detaje të reja, si humbën jetën nëna me dy vajzat

Tragjedia në Fushë Arrëz/ Zbardhen detaje të reja, si
x
BREAKING NEWS

Ngjarja e rëndë/ Bien në kontakt me energjinë elektrike, vdes nëna me dy vajzat (Emrat)

Ngjarja e rëndë/ Bien në kontakt me energjinë elektrike,
x
BREAKING NEWS

Tragjedi në Fushë Arrëz/ Bie në kontakt me energjinë elektrike, vdes nëna me dy vajzat

Tragjedi në Fushë Arrëz/ Bie në kontakt me energjinë
x
BREAKING NEWS

Ndarja nga jeta e ish-Presidentit Nishani, Ambasada amerikane shpreh ngushëllimet: Kontributi i tij për PD, zhvillimin e Shqipërisë dhe marrëdhëniet SHBA-Shqipëri do të mbahen mend

Ndarja nga jeta e ish-Presidentit Nishani, Ambasada amerikane shpreh
x
BREAKING NEWS

Publikohen pamjet/ U bllokua për 12 orë në humnerë, ja momenti kur KFOR-i dhe ekipi RENEA-s shpëtojnë oficerin (Video)

Publikohen pamjet/ U bllokua për 12 orë në humnerë, ja
x

Rajoni

Kreu i opozitës serbe akuzon Aleksandër Vuçiçin për tradhti: Ke pirë birra me Kurtin, siç u ka hije shokëve

Kreu i opozitës serbe akuzon Aleksandër Vuçiçin për

Ish -kryediplomati dhe politikani serb, Vuk Jeremiç, që drejton Partinë Popullore në Serbi, pas një sulmi nga mediat e Vuçiq në lidhje me Kosovën, ka zgjedhur t’ia kthejë Presidentit serb duke thënë se gjatë qëndrimit në Berlin bashkë me kryeministrin Kurti dhe presidenti Vuçiq, e kanë vazhduar natën në një bar në Berlin ku sipas tij kanë konsumuar edhe birra.

Jeremiç ka pyetur në Twitter se për çfarë kanë biseduar dy liderët në një bar në Gjermani pas darkës me Lajcak.

“Natën e kaluar, dy politikanët e shquar të Ballkanit[Kurti dhe Vuciq] pas darkës me Emisarin e BE-së, shkuan për nga një birrë në barin Standige Vertretung në Berlin, siç u ka hije shokëve. Për çfarë folën ata?”, ka shkruar Jeremiç.

Vuk Jeremiq e Aleksander Vucic kanë pasur përplasje të shumta përgjatë viteve.

Vucic thotë se Jeremiç e ka shitur Kosovën, pas verdiktit të Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë lidhur me pavarësinë e Kosovës, kjo pasi Jeremiç në cilësinë e ministrit të Jashtëm kishte insistuar që shpalljen e pavarësisë së Kosovës ta sfidojë në GjND.

Vitin e kaluar, Jeremiç së bashku me disa politikanë opozitarë ishin konfrontuar verbalisht me presidentin Vucic në pallatin presidencial, incident ky që kishte bërë bujë të madhe pas pamjeve që ishin publikuar nga kacafytja mes tyre.

 

Më të lexuarat