BREAKING NEWS

"Europa do të ketë mjaftueshëm gaz"/ Merr fund "makthi" rus, Von der Leyen jep lajmin fantastik

"Europa do të ketë mjaftueshëm gaz"/ Merr fund
x
BREAKING NEWS

Covid-19 ende nuk ka përfunduar, Ministria e Shëndetësisë zbulon se çfarë po ndodh në vend

Covid-19 ende nuk ka përfunduar, Ministria e Shëndetësisë
x
BREAKING NEWS

Njihet si "fuqi baruti"! Ekspertët amerikanë japin paralajmërimin, zbulojnë planet e Putinit për Ballkanin

Njihet si "fuqi baruti"! Ekspertët amerikanë japin
x
BREAKING NEWS

Bordi i Transparencës ndryshon sërish çmimet, ja sa do shitet nafta, benzina dhe gazi

Bordi i Transparencës ndryshon sërish çmimet, ja sa do shitet
x
BREAKING NEWS

Mediat malazeze tronditin politikën shqiptare, Sali Berisha “syri” i Moskës në Tiranë, ja kush është oligarku rus që ka shpërndarë para në Shqipëri dhe ka bashkëpunuar me kreun e “Foltores”

Mediat malazeze tronditin politikën shqiptare, Sali Berisha
x
BREAKING NEWS

7 besnikë të Sali Berishës me dosje spiuni pritet të përjashtohen nga politika, kreu i “Foltores” nis kërcënimet ndaj deputetëve të PD që kanë paralajmëruar votimin e nismës së dekomunistizimit

7 besnikë të Sali Berishës me dosje spiuni pritet të
x
BREAKING NEWS

Yuri Kim mesazh Ramës, deklaron se institucionet shqiptare janë të dobëta dhe asgjë nuk është e garantuar, kërkon nga qeveria që të zgjedhë se cilën rrugë do ndjekë, me Perëndimin apo me Lindjen

Yuri Kim mesazh Ramës, deklaron se institucionet shqiptare janë
x
BREAKING NEWS

Prag lufte, ndizet “fuçia e barutit” që mund ta hedhë në erë Evropën, Dodik kërkon të instalojë në Ballkan skemën që po përdor Vladimir Putini në Ukrainë

Prag lufte, ndizet “fuçia e barutit” që mund ta
x

Rajoni

Krim i rëndë brenda familjes/ 29-vjeçari vret vjehrrin në sy të vajzës së tij dhe fëmijës së mitur, zbardhet çfarë ndodhi mes tyre

Krim i rëndë brenda familjes/ 29-vjeçari vret vjehrrin në

Një tragjedi familjare ka ndodhur pasditen e së enjtes në Astrochori, një fshat malor në prefekturën e Artës.

Një 29-vjeçar qëlloi dhe vrau vjehrrin e tij pasi ky i fundit mbështeti vajzën që të divorcohej nga 29-vjeçari.

Gjithçka nisi mëngjesin e djeshëm kur 29-vjeçari kontaktoi me ish-bashkëshorten e tij 36-vjeçare për ta vizituar në fshatin e vjehrrit dhe për të parë fëmijën e tij 2-vjeçar.

36-vjeçarja, duke mos dyshuar për atë që mund të ndodhte, pranoi propozimin dhe priti ish-bashkëshortin në shtëpinë e babait të saj në fshat.

Çifti ishte divorcuar së fundmi ndërsa 36-vjeçarja i kishte thënë familjarëve se po jetonte një dramë me ish-bashkëshortin për shkak të xhelozisë.

75-vjeçari nuk e duroi dot gjendjen në të cilën ndodhej vajza e tij dhe e mbështeti të divorcohej, ndërsa e mori në shtëpi së bashku me nipin.

Ditën e djeshme, 29-vjeçari ka shkuar në shtëpinë e vjehrrit me pretekstin për të parë fëmijën.

Kur autori ka mbërritur në shtëpinë e vjehrrit të tij, gjithçka dukej në rregull, por në momentin që kanë nisur të flasin për çështjet e tyre personale mes tij dhe ish-bashkëshortes 36-vjeçare ka shpërthyer debati dhe dhëndri ka luftuar me 75-vjeçarin.

Më pas i riu ka marrë armën që kishte në makinë dhe ia ka drejtuar të moshuarit që po mbronte vajzën, shkruan protothema. 

Ai qëlloi katër herë në drejtim të 75-vjeçarit duke e vrarë në sy të bashkëshortes, vajzës dhe fëmijës.

29-vjeçari ka tentuar të vrasë edhe ish-bashkëshorten, por pa ia dalë mbanë dhe kur ka kuptuar se çfarë kishte ndodhur, ka marrë makinën dhe është larguar.policia ka nisur kërkimet për kapjen e autorit.