BREAKING NEWS

Përditësimi nga Ministria: Rriten rastet me koronavirus në Shqipëri, shkon në 16 numri i viktimave, një pacient ndërron jetë mëngjesin e sotëm

Përditësimi nga Ministria: Rriten rastet me koronavirus në
x

Rajoni

Kroacia nuk gjen qetësi, dy tërmete të fortë lëkundin vendin njëri pas tjetrit (Pamjet e para)

Kroacia nuk gjen qetësi, dy tërmete të fortë lëkundin

Mesa duket Ballkani nuk po gjen qetësi nga lëkundjet e tokës.Dy tërmete me magnitudë mbi 5.1 rihter janë regjistruar në afërsi të Zagrebit, kryeqytetit të Kroacisë.


Sipas të dhënave nga EMSC, tërmetet kishin një thellësi prej 10 kilometrash dhe një epiqendër në Kasina, një vendbanim në veri-lindje të Zagrebit.

Tërmetet kanë ngjallur panik te qytetarët. Kujtojmë se dje Greqia u godit nga dy tërmete të fortë.