BREAKING NEWS

Një oficer policie dhe një ushtarak, pjesë e grupeve kriminale/ Nga masakrat tek atentatet, Policia në konferencë urgjente, zbardhen detajet e super-operacionit: Ishin vrasës me pagesë

Një oficer policie dhe një ushtarak, pjesë e grupeve kriminale/
x
BREAKING NEWS

Super-operacion në Durrës, shkatërrohet grupi kriminal, arrestohen 15 persona të dyshuar për vrasje. Detajet

Super-operacion në Durrës, shkatërrohet grupi kriminal,
x
BREAKING NEWS

I pari në vendin tonë që fiton betejën/ U shkarkua nga KPA, prokurori i njohur i Tiranës fiton gjyqin në Strasburg

I pari në vendin tonë që fiton betejën/ U shkarkua nga KPA,
x
BREAKING NEWS

Publikimi i të dhënave, gazetari Koka bën deklaratën e fortë dhe paralajmëron: Nëse publikohet Memex e gjithë organizata e Policisë së Shtetit rrëzohet, ja kush janë ata që cënohen më shumë

Publikimi i të dhënave, gazetari Koka bën deklaratën e
x
BREAKING NEWS

Sulmi kibernetik/ Ish-kreu i policisë, Hajdarmataj bën paralajmërimin e fortë: Nëse grupet kriminale marrin në dorë sistemin MEMEX do të ketë pasoja, kjo situatë...

Sulmi kibernetik/ Ish-kreu i policisë, Hajdarmataj bën
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet për kryetarin/ Plas keq mes Kokalarit dhe Sekretarit të FRPD: Kë gënjeni ju, budallenj na dini?

Zgjedhjet për kryetarin/ Plas keq mes Kokalarit dhe Sekretarit të
x
BREAKING NEWS

Publikimi i të dhënave/ Klodiana Lala sulmon qeverinë: Po gënjejnë, institucionet e dinë shumë mirë se cilat sistemi janë sulmuar dhe ç’të dhëna janë marrë

Publikimi i të dhënave/ Klodiana Lala sulmon qeverinë: Po
x
BREAKING NEWS

Sulmet kibernetike/ Eksperti i sigurisë plas deklaratën e fortë dhe paralajmëron: Hakerat kanë tentuar sulmin në bankat e nivelit të dytë, po tentohet të...

Sulmet kibernetike/ Eksperti i sigurisë plas deklaratën e fortë
x

Rajoni

“Kryeministër, ministra dhe qeveri fake”, Dule 'shënjestron' qeverinë: Kjo gjë s'ka vend në Shqipërinë e së ardhmes

“Kryeministër, ministra dhe qeveri fake”, Dule

Kreu i PBDNJ-së, Vangjel Dule, ka duke folur në Kuvend, "shënjestruar" kryeministrin Rama. Dule lëshoi akuza drejt kryeministrit për gjuhë dhe mentalitet prej kapadaiu, që sipas tij nuk ka vend në Shqipërinë e së ardhmes.

Më tej, kreu i PBDNJ-së, shtoi se orientimi i Shqipërisë është drejt BE-së dhe jo drejt Beogradit.

E ndërsa në mbyllje të fjalës, Dule i quajti "fake" ministrat, kryeministrin dhe qeverinë.

“Sado të gatshëm që të jenë në emergjencë, në asnjë rast nuk duhet të kemi tundim më të vogël ndaj Beogradit. Orientimi ynë është Bashkimi Europian. Ndaj gjuha mentaliteti, sjellja prej një kapadaiu neofeudal, s’ka vend në Shqipërinë që nis tani dhe në Shqipërinë e së ardhmes. Më lejoni t’ju referohem dhe dy-tre aspekteve të tjera. Shteti me të cilin kemi kufij tokësor që është Greqia, kemi 6 pika. dy prej tyre s’kanë rrugë automobilistike. S’kemi akses rrugor me Greqinë që të qarkullojnë njerëzit. Në periudhën e dimrit s’ka as rrugë ku mund të kalohet nga mjetet bujqësore.

Shikoni komunën e Zagorisë, s’kanë rrugë të asfaltuara. Më thoni kolegë nëse në zonat tuaja keni qendra ish-komunash që nuk kanë rrugë asfalti. janë nga zonat me histori, me vlera dhe potenciale turistike, por janë të braktisura. Flasim se do bëhemi si europianë, a do sillemi si të tillë? Javën e kaluar zgjoi dynjanë kryeministri kur tha se në Zvicër burgosen njerëz nëse kalojnë temperaturat në dhomë mbi 19 gradë. Nuk është e vërtetë, është fake news. Kemi një kryeministër fake, ministra dhe qeveri fake.”, tha Dule.

Më të lexuarat