Lajme të tjera
BREAKING NEWS

Socialistët e Tiranës ndezin motorët/ Veliaj merr vendime të rëndësishme, lëviz 20 drejtues, u kërkon të fokusohen në fushatë (Zbardhen EMRAT dhe pozicionet e tyre)

Socialistët e Tiranës ndezin motorët/ Veliaj merr vendime të
x

Rajoni

Kryeministri i Kosovës flet për vizitën në Shqipëri, zbulon temat e diskutimeve

Kryeministri i Kosovës flet për vizitën në Shqipëri,

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti deklaroi menjëherë sapo mori detyrën se vizitën e parë zyrtare do ta realizojë në Shqipëri.

Gjatë një takimi me mediet, Kurti tha se do të takohet me të gjithë krerët e institucioneve në Tiranë.

“Do të ketë takime me krerët e të gjitha institucioneve në Tiranë. Do të ketë diskutime, edhe për Ballkanin Perëndimor. Ne do të shprehim qëndrimet tona dhe do të flasim pas takimit’’, tha Kurti para medieve, shkruan “Telegrafi”.

Kryeministri Kurti e kishte kritikuar më herë homologun shqiptar Edi Rama, për nismën e mini shengenit ballkanik. Ai kishte pohuar se Shqipëria duhet të priste formimin e qeverisë së Kosovës, për të biseduar për minishengenin ballkanik.