Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Kryeministri Zaev i bëri thirrje opozitës të votojnë ndryshimet kushtetuese

Kryeministri Zaev i bëri thirrje opozitës të votojnë ndryshimet kushtetuese  kryeministri Zoran Zaev i ka bërë thirrje opozitës maqedonase që të mendohen edhe njëherë para se para tyre të dalin ndryshimet kushtetuese qe duhet të votohen nga dy e treta e deputetëve të Kuvendit të Maqedonisë.  Seanca është caktuar për ditën e hënë, kurse Zaev shprehet se e ka të qartë pozicionin kundërshtues të opozitës  Ai madje rithekson se është e qartë se pa votat e tyre nuk ndryshohet Kushtetuta e vendit, mirëpo kërkon q

Postuar: 12/10/2018 - 18:30

Kryeministri Zoran Zaev i ka bërë thirrje opozitës maqedonase që të mendohen edhe njëherë para se para tyre të dalin ndryshimet kushtetuese qe duhet të votohen nga dy e treta e deputetëve të Kuvendit të Maqedonisë.
 
Seanca është caktuar për ditën e hënë, kurse Zaev shprehet se e ka të qartë pozicionin kundërshtues të opozitës
 
Ai madje rithekson se është e qartë se pa votat e tyre nuk ndryshohet Kushtetuta e vendit, mirëpo kërkon që ta dij nëse ka diçka që mund të ndryshohet te opozita.
 
Zaev iu qas edhe njëherë rezultatit të referendumit, duke thënë se bëhet fjalë për një referendum konsultativ, pasi që dy pika nuk u plotësuan, duke shtuar se aspekti juridik është i qartë për të gjithë.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 0

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/10/2018 - 11:19

Një zyrtar i Policisë së Kosovës nga komuniteti serb ishte akuzuar nga Prokuroria e EULEX-it në vitin 2014, nën dyshimin se kishte dhunuar qytetaren Vasfije Krasniqi-Goodman, të njohur si Buqja në prill të vitit 1999.

Postuar: 18/10/2018 - 07:24

Kryeministri i Greqisë, Alexis Tsipras ka pranuar dje dorëheqjen e ministrit të Jashtëm, Nikos Ko

Postuar: 17/10/2018 - 22:32

 Gjykata ka caktuar masën e paraburgimit në kohëzgjatje prej një muaji ndaj të pandehurve me

Veseli merr mbështetjen e Gjermanisë për liberalizimin e vizave

Postuar: 17/10/2018 - 19:41

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, është pritur sot në një takim të po
Marrveshja e emrit, Hahn: Durimi i Greqisë i ka kufijtë e tij

Postuar: 17/10/2018 - 19:38

Komisioneri për Zgjerim i BE, Johannes Hahn, në një intervistë për “Euroactiv”, shp
Deputetët e VMRO-së heqin dorë nga debati në Parlament, do të votojnë kundër

Postuar: 17/10/2018 - 19:32

Deputetët e VMRO-DPMNE-së dhe të koalicionit "Për Maqedoni më të mirë" sot në koordin
Kërcënon Vuçiç: Largimi i UNMIK na detyron të mbrojmë njerëzit tanë në Kosovë

Postuar: 17/10/2018 - 19:29

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç, tha sot se thirrja e SHBA për tërheqjen e misionit paqeruajtë