Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Kufiri me Serbinë/ Thaçi: Nëse arrihet marrëveshja, do të arrihet edhe njohja ndërkombëtare e Kosovës

Postuar: 06/09/2018 - 21:40

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, të enjten, deklaroi se në rast të një marrëveshje me Serbinë, do të ketë një njohje reciproke mes dy vendeve.

Thaçi tha se do të ruhet substanca multietnike e Kosovës. Do të hiqet vetoja ruse për Kosovën në OKB .

“Unë kam biseduar me kryeministrin Medvedev, më ka thënë shumë qartë që një marrëveshje midis Kosovës dhe Serbisë do ishte e mirëpritur”,- tha Thaçi.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 5

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 16/11/2018 - 20:24

Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në magjistralen Gjilan-Prishtinë, ku për pasojë humbën jetën 3 persona dhe 4 të tjerë u plagosën.

Postuar: 16/11/2018 - 19:37

Tre persona kanë ndërruar jetë dhe katër person janë lënduar në aksidentin ku është përfshirë edh

Postuar: 16/11/2018 - 18:48

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Daut Harad

Postuar: 16/11/2018 - 18:47

Eskorta e ambasadores turke në Kosovë, Kivilcim Kiliç ,është përfshirë në një aksident

Postuar: 16/11/2018 - 18:40

Pak ditë para se të votohet për anëtarësimin e Kosovës në INTERPOL, zëvendëskryeministri i Koso

Postuar: 16/11/2018 - 15:27

Qeveria e Hungarisë njoftoi sotn se gjatë arratisjes nga Maqedonia, Nikolla Gruevski nuk është

Postuar: 16/11/2018 - 15:23

Partia maqedonase në pushtet LSDM, përmes një kumtese për media thekson se OBRM-PDUKM-ja është